MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu 'Fatih'e benzeten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i isim vermeden hedef aldı. Bahçeli, Akşener'in Fatih benzetmesine ilişkin "Fatihimizi sıradanlaştırma çabasında olanlar ecdadımızın hatıralarını sulandıran meczuplardır" dedi.

Bahçeli isim vermeden Akşener'i hedef aldı: "Ecdadımızın hatıralarını sulandıran meczuplar"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu 'Fatih Sultan Mehmet'e benzeten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i isim vermeden hedef aldı.

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Dünden bugüne kuşaklar eliyle intikal eden milli emanetlerin sırrına erişenler, yalana, iftiraya ve ihanete sırtını dönmüş yüksek karakterlerdir. Siyasi çıkar uğruna fethimizi ve Fatihimizi sıradanlaştırma çabasında olanlar ecdadımızın hatıralarını sulandıran meczuplardır" dedi.

Bahçeli, şunları söyledi: "Çürümüş Bizans ve haçlı emellerini canlı tutmak için kılıktan kılığa girenler Ötüken dimağını susturmaya, Söğüt çağrısını bastırmaya çalışan bir avuç gafil ve kendini bilmezdir. Müfteri ve münafık diller ne söylerse söylesin, faziletsiz bedenlerde Fatih şanının izi bulunamaz."