birgün

27° AÇIK

Bahçeli: NATO’dan ayrılmak bile alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır

MHP Grup Toplantısı’nda konuşan Bahçeli, "NATO’dan ayrılmak bile alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır” diyerek 'yeni bir güvenlik teşkilatı önerisinde' bulundu. Bahçeli, Maltepe mitinginde atılan 'Her yer Taksim, her yer direniş' sloganını da farklı bir şekilde aktararak muhalefeti hedef aldı.

SİYASET 24.05.2022 10:47
Bahçeli: NATO’dan ayrılmak bile alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Yaptığı açıklamalarda İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine ve Ankara'nın tutumuna değinen Bahçeli, “Eğer şartlar içinden çıkılmaz hale bürünürse NATO’dan ayrılmak bile alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır” dedi. Bahçeli NATO yerine yeni bir güvenlik teşkilatının kurulması gerektiğin savunarak, "Mesela Asya ve Orta Doğu Güvenlik Örgütü ismiyle kurulacak güvenlik teşkilatı aynı zamanda NATO’nun dünya genelinde dengelenmesini de sağlayacaktır. Kim nereye doğru genişliyorsa genişlesin" dedi.

Sözlerini sürdüren Bahçeli, CHP'nin İstanbul Maltepe'de yaptığı mitingi hedef aldı. Miting alanında, 'Her yer Taksim, her yer direniş' şeklinde atılan sloganı değiştirilmiş haliyle aktaran Bahçeli, "Maltepe’de yaptığı miting esnasında platforma üşüşen bir avuç hainin, ‘her yer Kandil, her yer direniş’ sloganına ne bir tepki ne de bir itiraz duyulmuştur" dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından dikkat çeken ifadeler şöyle:

"Fiyat artışlarının önünü arkasını incelemek durumundayız.

Fiyat artışlarının geri planında Türkiye'den intikam almak isteyen mihraklar vardır.

Kiraların haksız hukuksuz artışlarının gerçek sebebi nedir?

Etiketlerin arkasında kim varsa suçludur. Cebini doldurmaya çalışanları rezil edeceğiz.

Türkiye ne zaman atağa geçse gecikmeksizin siyasi, diplomatik ve ekonomik operasyonlar birbiri ardına sökün etmektedir.

Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde yaşanan iç ve dış mahreçli ekonomik saldırılarının, ekonomide kurulan tuzakların benzerlerine de bugün şahit oluyoruz.

AKŞENER'E YANIT

İmparatorluğumuzu ayakta tutan hükümdarı istibdat ile ananlar tarih cahili olmaları bir yana milli tarihimize yabancıların gözüyle bakan sefillerdir. Abdülhamid’i kimler sevmiyorsa tedavi edilmemiş kuyruk acısını hala kimler çekiyorsa onlara dikkat edeceğiz. Çünkü onlar Batı’nın etki ajanlarıdır. Üstelik 1900’lü yılların başında sahnelenen kahpe oyunların mültezimleridir.

Gafiller ne istiyorlar tarihimizden. Neyin istibdadından bahsediyorlar? Bilmedikleri, tanımadıkları büyüklerimizi hangi bilgi, belgelerle itham ederler. Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugünün Abdulhamid'i olarak görülüyorsa bizce mahsuru yoktur, övgünün tezekkürüdür.

Atatürk, Ankara ise Abdülhamid Han İstanbul'dur. İkisini birbirinden ayırmak ne mümkün. Dedelerimize hakaret edenler zillettedir. Atatürk'ü seven Abdülhamid'i de sever.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA AÇIKLAMALARI

İsveç ve Finlandiya'nın Türkiye'ye yaptırım uyguladığı biliniyorken, bu iki devletle NATO şemsiyesi altında eşit sorumluluklarla yer almamız hangi hakla beklenmektedir?

İsveç bölücü terörün Kuzey Avrupa’daki kundağı, kuluçkası ve kumanda odasıdır. İkinci Kandil Dağı, İsveç’tedir.

'NATO'DAN ÇIKMA' SEÇENEĞİ

Türkiye çaresiz değildir. Eğer şartlar içinden çıkılmaz hale bürünürse NATO’dan ayrılmak bile alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır. NATO’yla var olmadık, NATO’suz da yok olmayız.

Türkiye’nin itirazları ciddiye alınmıyorsa, NATO’daki varlığı ciddiye alınmıyor, saygı görmüyor demektir. Alsınlar İsveç’i, alsınlar Finlandiya’yı tepe tepe kullansınlar; Rusya’ya karşı yeni bir siper koysunlar. İhtiyaç hasıl olursa, gelişmeler başka bir seçenek bırakmazsa Türkiye’nin Türk dünyasının ve 57 İslam ülkesinin de katılacağı yeni bir güvenlik teşkilatının kurulması mümkündür; belki de en doğrusu budur. Mesela Asya ve Orta Doğu Güvenlik Örgütü ismiyle kurulacak güvenlik teşkilatı aynı zamanda NATO’nun dünya genelinde dengelenmesini de sağlayacaktır. Kim nereye doğru genişliyorsa genişlesin.

MİÇOTAKİS AÇIKLAMASI

Başbakan Miçotakis ne kadar karşı gelse de Kıbrıs'ta iki devletli çözümden başka çıkış yoktur. Ya bunu seve seve kabullenecekler ya da söke söke bu hedef gerçekleşecektir. ABD Başkanı ile görüşmesinde Türkiye'yi aklınca şikayet eden Miçotakis dedeleri gibi namerttir, sinsidir.

MALTEPE MİTİNGİ

(Kılıçdaroğlu'nun) 21 Mayıs’ta İstanbul Maltepe’de yaptığı miting esnasında platforma üşüşen bir avuç hainin, ‘her yer Kandil, her yer direniş’ sloganına ne bir tepki ne de bir itiraz duyulmuştur. ABD Büyükelçiliği’nin meşkûr miting öncesi kendi vatandaşlarını muhtemel olay çıkabilmesi hakkında uyarması ise işin özünde CHP ile paslaşmaktır. Milletin Sesi ismiyle düzenlediğin mitinge Kandil’i taşımak isteyen hainlere niye bir şey diyemedin, demedin..."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol