birgün

18° AZ BULUTLU

GÜNCEL 22.09.2020 20:23

Bahçeli’nin hedef gösterdiği TTB’nin kongre yeri değişti

Devlet Bahçeli’nin kapatılması için hedef gösterdiği Türk Tabipleri Birliği'nin bu hafta sonu yapacağı kongrenin yeri değişti. Öte yandan yaşanan duruma ilişkin açıklama yapan TTB Başkanı Sinan Adıyaman, "Aşırı büyütülecek bir durum yok. Kongremizi Bilkent Otel’de yapacağız. Baskı üstüne kongre yeri değiştirildi gibi bir durum yok" dedi.

Bahçeli’nin hedef gösterdiği TTB’nin kongre yeri değişti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hedef gösterdiği ve kapatılmasını istediği Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) bu hafta sonu yapacağı kongrenin yeri değişti.

TTB tarafından delegelere gönderilen e-posta ile 26 Eylül'de 72. Büyük Kongre'nin yapılacağı yer olan CerMODERN'in sözleşmeyi tek taraflı feshettiği duyuruldu.

MÜLKİYETİ KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI'NA AİT

CernModern'in mülkiyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ait. Öte yandan kongrenin yeri Bilkent Otel ve Konferans Merkezi'ndeki açık alan olarak değiştirildi.

TTB MERKEZ KONSEYİ BAŞKANI SİNAN ADIYAMAN'DAN AÇIKLAMA

Cumhuriyet’in aktardığına göre yaşanan duruma ilişkin açıklama yapan TTB Merkez Konseyi Başkanı Sinan Adıyaman, şöyle konuştu:

“Bu haberler yanlış. Biz kongre için CernMODERN’e başvuru yaptık. Bize dönüş yaptılar. Herhangi bir kağıt imzalamamıştık. CernMODERN’den bize ‘Valilikten genelge gelecek, Cernmodern’deki bütün kapalı ve açık etkinlikleri iptal ediyorlar’ dediler. Biz de valiliğe sorduk. Valilik de ‘Genel kurulu yapmanızda sakınca yok’ dedi. Ondan sonra CernMODERN, valiliğin bize attığı yazıyı yolladı. Biz de adresin değiştiğini delegelerimize duyurduk. Aşırı büyütülecek bir durum yok. Kongremizi Bilkent Otel’de yapacağız. Baskı üstüne kongre yeri değiştirildi gibi bir durum yok. Sadece TTB’den yapılan açıklamalara itibar edin.”

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıkalmasında TBB'nin kapatılamsı için çağrıda bulunarak, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Türk Tabipleri Birliği derhal kapatılmalıdır. Aynı zamanda dediğim şudur: Bu birliğin yöneticilerinden hesap sorulmalıdır. Diyeceğim odur ki, Türk Tabipleri Birliği Koronavirüs kadar tehlikelidir. Ve gereği acilen yapılmalıdır."

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TTB'yi destek için yaptığı ziyaret MHP tarafından tepkiyle karşılanmıştı. MHP Genel Sektereri İsmet Büyükataman, Kılıçdaroğlu'nun TTB ziyaretinde taktığı syah kurdele için ‘utanç nişanesi’ benzetmesi yapmış ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bu kapsamda bugün Türk Tabipleri Birliğini ziyarete giden Kılıçdaroğlu’nun yakasına takılan siyah kurdele, kendisini hangi kirli güçlere teslim ettiğinin utanç nişanesi olarak hafızalarda yer edecektir. Kılıçdaroğlu’nun ziyaretlerine Kandil’le devam edip etmeyeceği, bu görüşmenin Kandil’in siyasi temsilcileriyle seçimden önce yaptığı gibi gizli mi olacağı da ayrıca merak konusudur.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız