birgün

16° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 13.10.2020 13:17

Bahçeli’nin “MHP sözünün eridir” iddiası, 7 yıl önceki konuşmasını akıllara getirdi

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin partisinin bugünkü grup konuşmasında sarf ettiği “MHP sözünün eridir” ifadeleri, Bahçeli’nin geçmişte AKP’den hesap soracağına dair sözlerini akıllara getirdi: “Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Yüce Divan’da hesap sormazsam namussuzum.”

Bahçeli’nin “MHP sözünün eridir” iddiası, 7 yıl önceki konuşmasını akıllara getirdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün Meclis’te yaptığı grup konuşmasında, 2023’te yapılacağını savunduğu seçimlerde adaylarının AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu açıkladı.

Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yaşayacaktır. MHP sözünün eridir. 2023’te cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

MHP liderinin partisi için “Sözünün eridir” ifadesini kullanması sosyal medyada tartışma yarattı ve akıllara Bahçeli’nin Cumhur İttifakı’na dahil olmadan önce AKP’den hesap soracağı yönündeki vaatleri getirdi.

‘HESAP SORMAZSAM NAMUZSUZUM’

Bu konuşmalarından birini, Aralık 2013’te yapan Bahçeli, “Adalet Ve Kalkınma Partisi’nden Yüce Divan’da hesap sormazsam namussuzum” ifadelerini kullanmıştı.

1 Aralık 2013 tarihinde Balıkesir Bandırma ilçesinde konuşan Bahçeli, konuşmasında şunları dile getirmişti:

“Türkiye’nin her tarafına ne mutlu Türkiye yazdırmazsam namussuzum. Çocuklarımıza andı tekrar öğretmezsem namussuzum. Bu ihaneti yapan Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Yüce Divan’da hesap sormazsam namussuzum.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol