birgün

14° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 14.09.2019 11:45

Bahçeli, Yenikapı'daki 'israf sergisi'nden rahatsız oldu

Bahçeli, Yenikapı'daki 'israf sergisi'nden rahatsız oldu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) tamamı ihtiyaç fazlası olan araçları sergilemesinden rahatsız oldu. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef alan Bahçeli, "Yenikapı'ya otomobil sergisi açacak kadar çıldıran kırık sandalyeliler nereye varmak istemektedir?" dedi.

Açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da hedef alan Bahçeli, "CHP Genel Başkanı, Türkiye yönetilmiyor, savruluyor iddiasındadır. Aslında kendisi savruluyor" ifadelerini kullandı.

"CHP emperyalizmin gece bekçisidir" iddiasında bulunan iktidarın küçük ortağı MHP'nin genel başkanı, "Kandil CHP'ye arka çıktıkça kirli çamaşırlar birer birer ortaya saçılmaktadır" dedi. Bahçeli, şöyle devam etti: "Türk milletine kafa tutmanın akıbeti kafanın kopmasıdır, terör örgütünü bekleyen son da budur. CHP yönetimi de terör örgütüyle ortaklığından bir an önce vazgeçmelidir."

Konuşmasında Cumhur İttifakı mesajı da veren Bahçeli, "Cumhur İttifakı'nı siyasi hesap yapmadan, inançla ve samimiyetle yaşatacağız" diye konuştu.

Bahçeli, yeni parti girişimlerine ilişkin ise şunları söyledi:

"Partisinden istifasıyla tıynetine ve kulağına fısıldanan gizli gündeme uygun olanı yapan Serok Ahmet, ikide bir başını kaldıran ve geçmişte kozmik odayı kozmetik odaya çevirip FETÖ'yü buraya sokan şahıs, ne yapsa boş ne söylese boşunadır. Yeni sistemin henüz bir yılı dolmuştur. Zaman içinde aksayan yönleri, eksik kalan tarafları ortak akılla düzeltilebilecektir. Hiç kimse felaket tellallığı yapmasın. Hiç kimse kötümserlik aşılamaya tevessül etmesin. Parlamenter sistemin ağırlıkları tasfiye edilmiş, dezavantajları onarılmış, siyasi ve ahlaki kucaklaşma dönemi başlamıştır."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız