birgün

7° PARÇALI BULUTLU

EKONOMİ 13.02.2020 15:19

Bakan Albayrak: Attığımız adımlar meyvelerini veriyor

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Türkiye'de sanayi üretimindeki verilerin büyümeye işaret ettiğini ileri sürerek "attığımız adımlar meyvelerini veriyor" dedi

Bakan Albayrak: Attığımız adımlar meyvelerini veriyor

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Aralık ayı sanayi üretimindeki yıllık %8,6’lık artış bu büyüme trendinin başladığını gösteriyor" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından sanayi üretim endeksi verilerini değerlendirdi.

Albayrak, açıklamasında "Katma değerli üretime, ihracata ve istihdama dayalı büyüme için attığımız adımlar meyvelerini veriyor. Aralık ayı sanayi üretimindeki yıllık %8,6’lık artış bu büyüme trendinin başladığını gösteriyor. Reel sektörümüzü desteklemeye ve ekonomiye güveni artırmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan dün AKP Grup Toplantısı sırasında bir yurttaş "Çocuklarım aç" diyerek Tayyip Erdoğan'dan yardım istemiş, gözaltına alınmıştı. Bugün de bir yurttaş TBMM'de "Çocuklarım aç" diye bağırarak intihar girişiminde bulunmuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız