birgün

20° AÇIK

Bakan Bilgin: Diğer ülkelerde paranız yoksa, hastanelerin önünde ölüyorsunuz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Muş'ta, vatandaşlarla iftar açtı. "Diğer ülkelerde paranız yoksa, hastanelerin önünde ölüyorsunuz ama Türkiye uçak gönderip insanlarımızı getirip tedavi ettirdi. Bu milletimiz için gurur kaynağı" diyen Bilgin pandemi sonrası bütün dünyada bir enflasyon ve pahalılık yaşandığını söyledi.

GÜNCEL 20.04.2022 00:04
Bakan Bilgin: Diğer ülkelerde paranız yoksa, hastanelerin önünde ölüyorsunuz
Abone Ol google-news

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Muş’a geldi. Bilgin, Sultan Alparslan Havalimanı’nda AKP Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, Vali yardımcıları, AKP İl Başkanı İbrahim Avcı, kurum amirleri ve partililer tarafından karşılandı.

Muş Belediyesi’ne geçen Bakan Bilgin, burada yaptığı konuşmada, tüm şehirlerin sorunlarının çözülmesi konusunda çok büyük adımlar attıklarını ve son 20 yılda Türkiye’nin büyükşehirler başta olmak üzere alt yapısını yeniden ayağa kaldırdıklarını iddia etti.

"Asgari ücretle çalışanları koruyan düzenlemeler yaparak asgari ücretin vergi dışı kalmasını gerçekleştirdik. Bunlar sürekli yenilenmesi gereken şeyler. Yeni hizmetler olacak. Bunları sürdüreceğiz," diyen Bilgin, "Ortaya çıkan sorunları SGK borçları dahil bunların çözümü için gerekli adımları atacağız. Buralarda tereddüdünüz olmasın. Sorunlar çözmek için vardır. Biz de sorun çözmek için varız," ifadelerini kullandı.

“Diğer ülkelerde paranız yoksa, hastanelerin önünde ölüyorsunuz ama Türkiye uçak gönderip insanlarımızı getirip tedavi ettirdi. Bu milletimiz için gurur kaynağı” diyen Bilgin şöyle devam etti:

"Üretim zincirleri koptuğu için üretim ve ham maddeler pahalılaştı. Esas pahalı olan dışarıdan dövizle doğrudan aldığımız akaryakıttır. Yani petrol ürünleri ve doğalgaz. Bunların Türkiye’ye getirdiği maliyet çok yüksek ama bu bütün zorluklara rağmen Türkiye üretimini devam ettiriyor, büyümeye devam ediyor. 2021 yılında dünyanın en çok ve hızlı büyüyen ülkesi olduk. Bu büyümeyi süreklileştirirsek, her yıl devam ettirirsek bu refaha dönüşür. Bugün yaşanılan enflasyon ve pahalılığı aşacağımıza inanıyorum. Türkiye her ay 20 milyar dolar ihracat yapıyor. Yani Türkiye üretiyor.

Geçen ay Türk ekonomisi, sanayisi yüzde 13 büyüdü. Türkiye sanayi ile büyüyor. Türkiye’nin çözülemeyecek sorunu yoktur. Bunları çözeceğiz. Çalışanlarımıza, emekçilerimize, işçilerimize ve kamu personeline gerekli desteği verdik. Emeklilerimize destek verdik, vermeye devam edeceğiz."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol