birgün

14° AÇIK

Bakan Bozdağ'ın basın danışmanından FOX TV muhabirine: "Rica ediyorum, soru sormayın"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın basın danışmanı Bilal Çetin, Bozdağ’ın katıldığı bir programda FOX TV muhabirinden soru sormamasını istedi. Çetin, muhabire yönelik, "Hanımefendi bak, rica ediyorum. Soru sormayın. Normalde buraya sizi almayacaktım. FOX TV'yi almayacaktım" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 21.09.2022 11:32
Bakan Bozdağ'ın basın danışmanından FOX TV muhabirine: "Rica ediyorum, soru sormayın"
Abone Ol google-news

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın basın danışmanı Bilal Çetin, Bozdağ'ın katıldığı dışarıya ve gazetecilerin sorularına açık bir toplantıya katılan FOX TV muhabirinden soru sormamasını istedi.

Bozdağ’ın basın danışmanı Bilal Çetin, muhabirin yanına giderek "Hanımefendi bak, rica ediyorum. Soru sormayın, bak rica ediyorum" dedi. Çetin, şöyle devam etti: "Normalde ben sizi buraya almayacaktım... Normalde buraya sizi almayacaktım. FOX TV'yi almayacaktım. Biliyorsunuz Cumhurbaşkanlığı iletişim dairesinden şeyi var."

Karacaoğlu’nun 'neden' sorusuna yanıt veremeyen Çetin, Bozdağ’ın başka bir çıkış kapısından geçmesini sağlayarak gazetecilerin soru sormasını engelledi.


https://www.birgun.net/haber/bakan-bozdag-in-basin-danismanindan-fox-tv-muhabirine-rica-ediyorum-soru-sormayin-403408" />

Olaya ilişkin görüntülerde, Çetin'in önce Bozdağ'ın yanına gitmesi ardından muhabirin yanına giderek soru sormasını engellemek istediği görülüyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol