birgün

29° PARÇALI AZ BULUTLU

Bakan Dönmez, elektrikte indirim taleplerine ilişkin konuştu: Henüz net bir şey ortaya çıkmadı

Elektrik tarifesinde indirim taleplerinin değerlendirildiğini kaydeden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Henüz net bir şey ortaya çıkmadı, çıkınca kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

GÜNCEL 09.02.2022 12:50
Bakan Dönmez, elektrikte indirim taleplerine ilişkin konuştu: Henüz net bir şey ortaya çıkmadı
Abone Ol google-news

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, çeşitli sosyal kesimlerden indirimli elektrik tarifesinden yararlanmaya dönük taleplerin olduğunu belirterek, "Hem Bakanlığımız hem de Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bu talepleri değerlendiriyor. Henüz net bir şey ortaya çıkmadı, çıkınca kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

Dönmez, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, elektrikte kademeli tarifede 210 kilovatsaat sınırının 1 Şubat itibarıyla uygulanmaya başlandığını kaydetti.

'TALEPLERİ DEĞERLENDİRİYORUZ'

Çeşitli sosyal kesimlerden indirimli elektrik tarifesinden yararlanmaya dönük taleplerin olduğunu ifade eden Dönmez, "Hem Bakanlığımız hem de Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu bu talepleri değerlendiriyor. Henüz net bir şey ortaya çıkmadı, çıkınca kamuoyuyla paylaşacağız. Esnaflarımız, küçük işletmeler ve birtakım STK'lerden gelen talepler var. Hepsini değerlendiriyoruz" diye konuştu.

Dönmez, Azerbaycan'ın şubat başı itibarıyla Türkiye'ye günlük 4-5 milyon metreküp ilave doğalgaz gönderdiğine de değinerek, ilave akışın da devam ettiğini söyledi.

İran'dan gelen gazın henüz beklenen seviyede olmadığını aktaran Dönmez, "İran'dan gelen doğal gazda belli oranda bir akış sağlandı. Bunları değerlendiren BOTAŞ, sanayiye olan kısıtlamayı dün itibarıyla kaldırmış oldu. Gaz ve elektrikte herhangi bir kısıtlama söz konusu değil" bilgisini paylaştı.

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol