Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Hatay’da, Yarseli Barajı’nın patladığı yönündeki iddiaların asılsız olduğunu bildirdi.

Bakan Kirişci: Hatay’da Yarseli Barajı’nın patladığı yönündeki iddialar asılsız

HABER MERKEZİ

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Hatay'da kısa süreli panik yaratan 'Yarseli Barajı patladı' iddiasının asılsız olduğunu bildirdi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Hatay'da, iddiaya göre bir seyir halindeki araçtan "Baraj patladı kaçın" diye bağırması sonucu kentte panik oluştu. Söylenti nedeniyle şehirdeki kurtarma ve yardım çalışmaları kesintiye uğradı

İnsanların bulundukları alandan kaçmaya başlamasının ardından polis ve jandarma iddianın asılsız olduğunu bildirdikleri anonslarla oluşan panik havasını engellemeye çalıştı.

Olayın ardından Bakan Kirişci de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Hatay’da Yarseli Barajı’nın patladığı yönündeki iddialar ASILSIZDIR. Deprem bölgesindeki baraj ve göletlerimiz anlık olarak takip edilmektedir" ifadelerine yer verdi.

VALİ DOĞAN: BARAJLARIMIZDA HERHANGİ BİR SORUN YOK

Hatay Valisi Rahmi Doğan da baraj patladığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Doğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti: "Yarseli Barajı patladı haberi tamamen yalandır. Barajlarımızda herhangi bir sorun yoktur. Resmi açıklamalar dışındaki haberlere inanmayın. Hatay ile ilgili haberleri Valiliğimiz haber sitelerinden takip etmenizi öneriyoruz. Birtakım kötü niyetli kişiler ilimiz ile ilgili yalan haberler üreterek kamuoyunu yanlış yönlendirerek panik havası oluşturmaya çalışıyorlar."