BirGün muhabiri Sarya Toprak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un kamuya açık alanda yangında mağdur olan yurttaşlarla konuşmasını kameraya alırken, Bakan Kurum tarafından “Gazeteci olsan da burada çekim yapamazsın” sözleriyle engellenmeye çalışıldı. Polis, Toprak’ı zorla alandan uzaklaştırdı. Bakan Kurum ayrıca iktidarı eleştiren bir kadın yurttaşı da geçiştirdi.

Bakan Murat Kurum, BirGün muhabirinin görüntü almasını engelledi: Gazeteci olsan da çekim yapamazsın

HABER MERKEZİ

BirGün muhabiri Sarya Toprak, Muğla’ın Marmaris ilçesinin Bayır köyünde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un köylüler ile olan kamuya açık alandaki görüşmesini kayıt altına almak istedi ancak kaydın başından itibaren polislerin “Kameranı kapat” şeklindeki tacizine maruz kaldı.

Toprak’ın görevini yapmakta ısrar etmesi üzerine bu kez Bakan Murat Kurum, “Gazeteci olsan da çekim yapamazsın, kapat” diyerek muhabirimizi engellemek istedi.

Bakan’ın sözlerinden sonra polislerin müdahalesiyle karşılaşan Toprak’ın kamerası kapatılmaya çalışıldı. Muhabirimiz kamerasını kapatmaya yanaşmayınca, polis kendisini zor kullanarak alandan çıkardı.

Öte yandan Bakan Murat Kurum, "Güçlü ülke olacaksak hazır olmalıydık. Yangınlar söndürülmeliydi" diyen bir kadını "Teşekkür ederiz" diyerek susturmaya çalıştı. O anlar BirGün muhabiri Sarya Toprak tarafından kaydedildi.