Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul Atatürk Fen Lisesi'nde Erhan Afyoncu Kütüphanesi açılış töreninde yaptığı açıklamada müfredata 'Kültür Tarihi' dersinin ekleneceğini duyurdu. Özer, "Yeni bir müfredat oluşturma çalışmamız var" dedi.

Bakan Özer müfredata eklenecek yeni dersi açıkladı
Fotoğraf: AA

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kadıköy'de bulunan İstanbul Atatürk Fen Lisesi'nde Erhan Afyoncu Kütüphanesi açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Müfredatla ilgili çalışma yapıldığını ve 'Kültür Tarihi' dersinin ekleneceğini söyleyen Özer, "Atmış olduğumuz her bir adımı birleştirecek olan ama öncelikle okul yönetiminden başlayıp öğretmenlerin Kültür Tarihi ile tanışacakları, zenginleşecekleri bir alan oluşturmak adına önemli bir adım atacağız. Bunun hazırlıkları bitmek üzere. Eğitimleri tamamladıktan sonra müfredatımıza inşallah Kültür Tarihi dersimizi kazandırmış olacağız" bilgisini verdi.

Özer, şunları söyledi:

"Meslek liseleri nerelere geldi. Akademik olarak başarılı öğrencilerin yüzde 1'lik başarı diliminden öğrenciler meslek liselerini tercih etti. Üretim kapasitesi arttı, ihracat yapmaya başladık. En önemli adımı ise mesleki eğitim merkezlerinde attık. Bir adım daha atacağız. Bunu ilk defa açıklıyorum. Kültür Tarihi ile ilgili bir ders çalışmamız var. Yeni bir müfredat oluşturma çalışmamız var. Atmış olduğumuz her bir adımı birleştirecek olan ama öncelikle okul yönetiminden başlayıp öğretmenlerin Kültür Tarihi ile tanışacakları, zenginleşecekleri bir alan oluşturmak adına önemli bir adım atacağız. Bunun hazırlıkları bitmek üzere. Eğitimleri tamamladıktan sonra müfredatımıza inşallah Kültür Tarihi dersimizi kazandırmış olacağız"