birgün

25° AZ BULUTLU

EĞİTİM 01.06.2020 12:47

Bakan Selçuk, LGS için alınan yeni tedbirleri açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS sınavına ilişkin alınacak yeni tedbirleri açıkladı. Selçuk’un aktardığına göre, önceki yıllarda sınavdan 1 saat sonra öğrenciler tarafından alınan soru kitapçıkları bu sene 22 Haziran itibariyle geri verilecek

Bakan Selçuk, LGS için alınan yeni tedbirleri açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından bir paylaşımda Liselere Geçiş Sistemi (LGS) için alınacak iki yeni tedbiri açıkladı.

Selçuk’un açıklamasına göre, önceki yıllarda sınavdan 1 saat sonra öğrenciler tarafından alınan soru kitapçıkları, bu yıl bir karmaşaya neden olarak sosyal mesafenin ihlal edilmesi olasılığınınortadan kaldırılması için öğrencilere 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren geri verilecek.

Ayrıca soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarını dağıtan sınav görevlileri cerrahi eldiven kullanacak.

Kararı sosyal medya hesabından duyuran Selçuk, “Önceliğimiz çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği LGS ile ilgili tedbirlere devam ediyoruz. Sınav evrakı dağıtacak görevliler eldiven kullanacak. Sınav sonrası yoğunluğa karşı, kullanılan soru kitapçıkları 22 Haziran Pazartesi'den itibaren dağıtılacak” ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız