birgün

9° AÇIK

Bakan Varank’tan İBB Başkanı İmamoğlu’na: Sadece laf salatalığı yapıyor

Bağcılar Belediyesi’nin bir açılışında konuşan Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Bu kürsüden şu çağrıyı yapıyorum. Gerçekten belediyecilik nasıl olur, vatandaşlarımıza hizmet nasıl olur görmek istiyorsanız, başta İstanbul'un Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere gelsin Bağcılar Belediyesi'ni ziyaret etsin. Panolara yalandan 150 günde 150 proje yazarak bu işler olmuyor” dedi. Varank, ‘laf salatası’ tanımını yanlış kullanarak İmamoğlu’nun ‘laf salatalığı’ yaptığını söyledi.

GÜNCEL 21.10.2022 15:09
Bakan Varank’tan İBB Başkanı İmamoğlu’na: Sadece laf salatalığı yapıyor
Abone Ol google-news

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AKP’li Bağcılar Belediyesi tarafından Erişilebilir Bilim Atölyesi’nin açılışına katılarak burada bir konuşma yaptı.

İHA’nın aktardığına göre Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, konuşmalardan önce sahnede söylenen ‘Engelleri aşalım, sarayda buluşalım’ şarkısına ithaf yaparak, “İşte biz vatandaşlarımızın hizmetine gerçekten sarayları sunuyoruz. Bu güzel sarayda engellilerimiz için inşa edildi. Burada vatandaşlarımız, engelli kardeşlerimiz ve aileleri gerçekten hayata tutunarak ama geleceğe de daha mutlulukla, daha özgüvenle bakarak vakit geçirebiliyorlar. İşte bizim belediyecilik anlayışımız aslında bu. Biz vatandaşımızla iç içe, onlarla bir ve beraber olarak bize emanet edilen pozisyonlarda vatandaşlarımıza hizmet etmek istiyoruz. Onun için inşa ettiğimiz saraylarda engelli kardeşlerimizi ağırlıyoruz. Onlara hizmet ediyoruz” şeklinde konuştu.

“TEMEL ATMAMA TÖRENİNİ DÜNYA LİTERATÜRÜNE SOKTU”

Konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ve belediyenin başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan Bakan Varank, 'laf salatası' tanımını 'laf salatalığı' şeklinde yanlış kullandı. Varank şunları ifade etti:

“Ama bugün halktan tarafa olduklarını söyleyenler, vatandaşlar için iktidara geldiğini söyleyen belediyeler var. Cumhuriyet Halk Partili belediyelere baktığınızda lafla çok şey yaptıklarını söylüyorlar ama icraata geldiğinde ortaya hiçbir şey koymadıklarını biz gayet iyi bir şekilde görebiliyoruz. Sadece laf salatalığıyla, demagojiyle siyaset yapmaya çalışıyorlar. Ve ben bu kürsüden şu çağrıyı yapıyorum. Gerçekten belediyecilik nasıl olur? Vatandaşlarımıza hizmet nasıl olur görmek istiyorsanız başta İstanbul'un Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere gelsin Bağcılar Belediyesi'ni ziyaret etsin. Engelliler sarayını ziyaret etsin. Panolara yalandan 150 günde 150 proje yazarak bu işler olmuyor. Bakın dünya literatürüne temel atmama törenini sokan CHP'li belediye başkanı. Bakın bunların hizmet diye bir derdi yok. Temel atmama töreni nedir ya? Ben vatandaşa hizmet etmeyeceğim demenin dünyaya ilan edilmesidir. Dolayısıyla biz vatandaşlarımızla Allah'ın izniyle yol yürümeye devam edeceğiz. Onlara hizmet etmeye devam edeceğiz. En güzel işleri biz belediyelerimizde, gönül belediyeciliğiyle yerine getireceğiz ve tekrar söylüyorum. Belediyecilik nasıl yapılır görmek isteyen, özellikle Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanları gelsinler Bağcılar Belediyesi'ni ziyaret etsinler. Başkanımız onlara bir çay ısmarlar hem de vatandaşla bir araya gelmiş olurlar diyorum. Ben tekrar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol