birgün

10° AÇIK

EĞİTİM 10.04.2021 08:44

Bakan Ziya Selçuk’u istatistikler yalanlıyor

Bakan Ziya Selçuk’u istatistikler yalanlıyor

Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bakanlık istatistikleri tersini söylemesine rağmen “Yatılı Bölge Okulları açılmakta” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) istatistiklerine göre 2006’dan 2020 yılına gelen kadar Yatılı İlköğretim Bölge Okulları’nın (YİBO) sayısı 603’ten 302’ye, buradaki öğrencilerin sayısı da 282 binden 65 bine düştü. CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Milli Eğitim Bakanı’nın açıklamalarının, Milli Eğitim Bakanlığı istatistiklerince yalanlandığını” ifade etti.

Bakan Selçuk’a sorduğu 12 sorunun neredeyse hiçbirine yanıt alamadığını belirten Özkan, MEB’in 2006-2020 istatistikleri incelendiğinde yatılı okulların sayısının yüzde 49,9 oranında, öğrenci sayısının ise yüzde 76,73 oranında azaldığına dikkat çekti.

Özkan, “Milli Eğitim Bakanı’nın açıklamalarının, Milli Eğitim Bakanlığı istatistiklerince yalanlandığını” ifade etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol