birgün

0° HAFİF KAR DUŞU

GÜNCEL 17.12.2016 13:02

Bakanlardan 'Kayseri saldırısı' açıklaması

Bakanlardan 'Kayseri saldırısı' açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ Kayseri'de bombalı saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Kayseri'deki yaşanan bombalı saldırıya ilişkin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ olay yerinde inceleme yaptıktan sonra, Vali Süleyman Kamçı ile birlikte valiliğe geçti.

Valilik binasında gerçekleştirilen açıklamada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu saldırıya ilişkin olarak, "Özel halk otobüsüne vurmak suretiyle otobüsü vuran ve bu esnada da araçtaki bombalı düzeneğini patlatan teröristin kimlik çalışmalarına devam edilmektedir. Şu anda hastanelerimizde 55 yaralımız var. Bu 55 yaralımızın 12'si yoğun bakımda, 6'sının ağır olduğu hastane yetkililerimizce bildirildi. 8 şehidimizin kimliği belirlendi.

15 Temmuz'da Türkiye'yi istila edemeyenler bugün Türkiye'yi terörle yıldırmaya çalışmaktadır. Türkiye'de terör bitecektir ve biz bunda kararlıyız. Sabırlı olacağız ve bu sabırla birlikte bu terörü ortadan kaldıracağız. Terörün istediği umutsuzluk yaratmaktır buna müsaade etmeyeceğiz. Ülkemizin, milletimizin başı sağolsun." açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yaptığı açıklamada, "Değerli arkadaşlar hepimizin, milletimizin başı sağolsun. Bakanımızın ifade ettiği gibi şu anda hasdtanelerimizde 55 yaralı kardeşimiz var bunlardan 38'i Erciyesi Üniversitesinde tedavi görüyor. 55 yaralımızdan 6'sının durumu ağır. Sağlık çalışanlarından Allah razı olsun. Hepimiz biliyoruz terörün maksadını. Bunlar toplumu sabırsız ve yılgın hale getirmek istiyorlar. Tekrar şehitlerimize rahmet, yaralılarımza acil şifalar diliyorum" dedi.