birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

Bakanlık: Gündemimizde EYT ile ilgili bir çalışma yok

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili 'Bakanlığımızın öncelikli gündeminde EYT ile ilgili bir çalışma bulunmamaktadır' açıklaması yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT ile ilgili olarak önceki gün "Bu konular zaten işimiz, çalışıyoruz ama karar aşamasina gelince paylaşırız," demişti.

ÇALIŞMA YAŞAMI 11.11.2021 21:02
Bakanlık: Gündemimizde EYT ile ilgili bir çalışma yok
Abone Ol google-news

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, öncelikli gündeminde "emeklilikte yaşa takılanlarla" (EYT) ile ilgili bir çalışmanın bulunmadığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, son günlerde kamuoyuna yansıyan haberlere ilişkin bir düzeltme ihtiyacının oluştuğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Bakanlığımızın önündeki çalışma takviminde, 3600 ek gösterge konusunda kapsam ve maliyet çalışması ile asgari ücret tespiti bulunmakta ve bu iki konuya ilişkin çalışmalar devam etmektedir. Bakanlığımızın öncelikli gündeminde EYT ile ilgili bir çalışma bulunmamaktadır."

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, önceki gün "EYT konusunda çalışmanız var mı?" sorusuna şu yanıtı vermişti:

"Bu konular zaten işimiz, çalışıyoruz ama karar aşamasına gelince paylaşırız. Şu anda önümüzde olan konuların başında asgari ücret ve 3600 ek gösterge geliyor. Bakanlıkta bu calışmalarımız bitince başka bakanlıkları da ilgilendiriyor. Ekonomi, devlet personel başkanlığı bir araya gelip ancak o zaman kamuoyuyla paylaşacağız. Şu anda herhangi bir şeyi tartışmıyorum yaş vs. Çalışmamız bütün bu konularla ilgili ayrıntılı bir açıklama yaparız. Bütün bu konular gündemimizde. Henüz bakanlık bünyesinde ilgili maliyetleri ve kapsamları çalışıyoruz. Bunlar bitince ilgili bakanlıklar ve sendikalarla paylaşacağız."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol