birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Bakanlıktan Veliefendi Hipodromu'nun taşınacağı iddialarına yanıt

Tarım ve Orman Bakanlığı, İstanbul’un en değerli bölgelerinden birinde bulunan Veliefendi Hipodromu’nun Çorlu’ya taşınacağı iddiasına yanıt verdi. BirGün’ün CİMER’e ilettiği soruları yanıtlayan bakanlık, Veliefendi Hipodromu’nun taşınmasıyla ilgili bir planlama yapılmadığını belirtti

GÜNCEL 08.09.2022 15:13
Bakanlıktan Veliefendi Hipodromu'nun taşınacağı iddialarına yanıt
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

Tarım ve Orman Bakanlığı, İstanbul’daki Veliefendi Hipodromu’nun Tekirdağ’ın Çorlu İlçesine taşınacağı iddialarına yanıt verdi.

Geçen aylarda Türkiye Jokey Kulübü’nün (TJK), Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Seymen Mahallesi’nde mera olarak kullanılan 2 bin 600 dekar arazinin 936 dekarını satın alacağı iddia edildi. Mera alanına da İstanbul’daki Veliefendi Hipodromu’nun taşınacağını öne sürüldü. İddiaların ardından "Veliefendi Hipodromu’nun arazisi de mi ranta açılacak?" sorusu gündeme geldi.

'TAŞINMASIYLA İLGİLİ HERHANGİ BİR PLANLAMA SÖZ KONUSU DEĞİL'

BirGün, İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olan Bakırköy’de devasa büyüklükteki bir arazi üzerinde yer alan Veliefendi Hipodromu’nun taşınıp taşınmayacağını Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) sordu. CİMER’e, "İstanbul'daki Veliefendi Hipodromu'nun taşınması mı planlanmaktadır? Taşınacak ise nereye taşınacaktır? Taşınması halinde mevcut arazi ne olacaktır?" soruları yönetildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın verdiği yanıtta ise "İstanbul Hipodromunun taşınması ile ilgili herhangi bir planlama söz konusu değildir" denildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol