birgün

24° AZ BULUTLU

GÜNCEL 10.12.2019 23:23

Balıkesir'de 4,6 büyüklüğünde deprem

Balıkesir'de 4,6 büyüklüğünde deprem

Balıkesir'in Altıeylül ilçesinde 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Balıkesir'in Altıeylül ilçesinde saat 23.14'de 4,6 büyüklüğünde yer sarsıntısı meydana geldi.

Kandilli ise depremin büyüklüğünü 5,0 olarak açıkladı. Kandilli'nin açıklamasında depremin 7,7 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirtildi.

Deprem İzmir, İstanbul, Manisa ve Bursa'da da hissedildi.

4,3 BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR DEPREM DAHA MEYDANA GELDİ

AFAD, Balıkesir'in Altıeylül ilçesinde, saat 23.24'te 4,3 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiğini açıkladı.

"HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK YOK"

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabaha kadar teyakkuz halinde olacaklarını belirtti.

Telefonla bilgi aldıklarını aktaran Avcı, "Şu an için bize gelen herhangi bir olumsuzluk yok, gerekli bütün çalışmaları yapıyoruz. Akçaköy ve Ayvacık mahallelerine yakın olduğu tahmin ediliyordu, oralarla da görüştük herhangi bir olumsuzluk olmadığı bilgisi geldi."

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI: "DEPREMDEN KAYNAKLI CAN VE MAL KAYBI YOK"

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Balıkesir'de meydana gelen depremden kaynaklı şu an itibarıyla can ve mal kaybının olmadığını söyledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız