birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 08.04.2020 21:48

Balıkesir'de 5 bin 993 litre sahte dezenfektan ele geçirildi

Balıkesir’de düzenlenen izinsiz tıbbi malzeme üretimi yapan kişi ve işletmelere yönelik operasyonda bin 993 litre sahte dezenfektan ele geçirildiği bildirildi

Balıkesir'de 5 bin 993 litre sahte dezenfektan ele geçirildi

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde düzenlenen operasyonda, 5 bin 993 litre sahte dezenfektan ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınını fırsata dönüştürmek amacıyla izinsiz tıbbi malzeme üretimi yaparak, bunları stoklayan kişi ve işletmelere yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

M.S.K'ye (39) ait üç ayrı depoda izinsiz satışı gerçekleştirilen sahte dezenfektan olduğu bilgisine ulaşan ekipler, operasyon düzenledi. Yapılan aramalarda, 5 bin 993 litre sahte dezenfektan ile 72 litre etil alkol ele geçirildi.

Bandırma İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri detaylı analiz için el konulan ürünlerden numune aldı.

M.S.K. hakkında yasal işlem başlatıldı.

AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol