birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

YAŞAM 12.12.2020 07:55

Banksy’nin son eseri: Hapşırık

Banksy’nin son eseri: Hapşırık

Haber merkezi

Sokak sanatının efsanevi ismi Banksy, dünya çapında milyonlarca insanı etkileyen Covid-19 ilgili yeni bir esere imza attı. Gizemli sanatçı, ‘hapşu' anlamına gelen 'Aachoo!!' adını verdiği eserde, Covid-19 önlemlerini hapşırırken tükürük saçan yaşlı kadın ile anlattı.

Banksy, İngiltere’nin Bristol kentinde bir evin duvarında hapşırırken takma dişlerinin ağzından fırlayan yaşlı bir kadının çizildiği grafitinin kendisine ait olduğunu doğruladı.

Esanevi sokak sanatçısı, Totterdown'da Vale Caddesi'ndeki yarı müstakil bir evin duvarında çizdiği grafitinin fotoğrafını Instagram hesabından paylaştı.

Sanatçı, 3 fotoğrafın olduğu paylaşımda, hapşırma sonucu bastonunu ve çantasını da düşüren kadın, hem bir çöp kutusunu devirmesine hem de bir adamın şemsiyesinin uçmasına neden oluyor gibi kurgu da yaptı.

Grafitinin çizildiği ve 22 derecelik eğimle İngiltere'nin en dik yokuşlu olan Vale Caddesi'nde, Paskalya'da yumurta yuvarlama yarışmaları yapılıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol