birgün

20° AZ BULUTLU

GÜNCEL 07.07.2015 13:13

Barış İnce'ye Erdoğan'dan 7500 lira ceza daha!

Barış İnce'ye Erdoğan'dan 7500 lira ceza daha!

BirGün Medya Genel Yayın Sorumlusu Barış İnce tarafından yapılan 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarıyla ilgili haberlere ilişkin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açtığı 'hakaret' davası sonuçlandı. İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasında İnce 7500 TL'lik para cezasına çarptırıldı.

Mahkeme karar gerekçesinde, "Sanığın müdahil Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik eylemine uyan TCK 125/1-2 maddesi uyarınca suçun işlenme şekli, işlendiği yer sanığın taşıdığı sıfat ve suç içindeki durumu dikkate alınarak tadiren 90 gün birim sayısı kadar adli para cezası ile cezalandırılmasına.." ifadelerine yer verdi.

Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ile gelini Esra Albayrak ve damadı Berat Albayrak tarafından açılan davada ise İnce'nin beraatine karar verildi.

Daha önce BirGün gazetesinde yayınlanan TÜRGEV fezlekesindeki detaylardan hazırlanan 'Ceplerine duble yol yapmışlar' manşeti nedeniyle BirGün Medya Genel Yayın Sorumlusu Barış İnce'ye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a "haraket" ettiği iddiasıyla 10.620 TL para cezası verilmişti. İnce akrostiş davası olarak bilinen davada ise 6 yıl hapis ile yargılanmaya devam ediyor.

Barış İnce'nin davası ertelendi: Cumhurbaşkanlığına saygısızlık her gün oy istemekle olur

6 yıl hapis istenen akrostişli savunmanın savunması

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız