birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Barış İnce'ye Erdoğan'dan 7500 lira ceza daha!

GÜNCEL 07.07.2015 13:13
Barış İnce'ye Erdoğan'dan 7500 lira ceza daha!
Abone Ol google-news

BirGün Medya Genel Yayın Sorumlusu Barış İnce tarafından yapılan 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarıyla ilgili haberlere ilişkin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açtığı 'hakaret' davası sonuçlandı. İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasında İnce 7500 TL'lik para cezasına çarptırıldı.

Mahkeme karar gerekçesinde, "Sanığın müdahil Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik eylemine uyan TCK 125/1-2 maddesi uyarınca suçun işlenme şekli, işlendiği yer sanığın taşıdığı sıfat ve suç içindeki durumu dikkate alınarak tadiren 90 gün birim sayısı kadar adli para cezası ile cezalandırılmasına.." ifadelerine yer verdi.

Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ile gelini Esra Albayrak ve damadı Berat Albayrak tarafından açılan davada ise İnce'nin beraatine karar verildi.

Daha önce BirGün gazetesinde yayınlanan TÜRGEV fezlekesindeki detaylardan hazırlanan 'Ceplerine duble yol yapmışlar' manşeti nedeniyle BirGün Medya Genel Yayın Sorumlusu Barış İnce'ye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a "haraket" ettiği iddiasıyla 10.620 TL para cezası verilmişti. İnce akrostiş davası olarak bilinen davada ise 6 yıl hapis ile yargılanmaya devam ediyor.

Barış İnce'nin davası ertelendi: Cumhurbaşkanlığına saygısızlık her gün oy istemekle olur

6 yıl hapis istenen akrostişli savunmanın savunması

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol