birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Başak Demirtaş’a cinsiyetçi saldırıda bulunan erkek, tutuklandıktan bir gün sonra serbest bırakılmış!

Başak Demirtaş’a cinsiyetçi saldırıda bulunan ve tutuklandığı bildirilen Vedat M. adlı erkeğin tutuklandıktan bir gün sonra serbest bırakıldığı ortaya çıktı

KADIN 25.06.2020 17:37
Başak Demirtaş’a cinsiyetçi saldırıda bulunan erkek, tutuklandıktan bir gün sonra serbest bırakılmış!
Abone Ol google-news

Sakarya'da, Başak Demirtaş'a ve evli olduğu Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a yönelik paylaşımı nedeniyle tutuklanan Vedat M.’nin tutuklandıktan bir gün sonra serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Başak Demirtaş’a sosyal medya hesabından cinsiyetçi saldırıda ve tehditte bulunan Vedat M. 16 Haziran’da Sakarya’da tutuklanmış, aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan V.Y. ise serbest bırakılmıştı.

Gazete Duvar’dan Deniz Tekin'in haberine göre, çıkarıldığı Sakarya 3. Sulh Ceza Hâkimliği’nde “Suç işlemeye alenen tahrik etme” suçlamasıyla tutuklanan Vedat M.’nin de tutuklandıktan bir gün sonra serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Vedat M.’nin avukatının tutuklama kararına karşı yaptığı itirazı inceleyen Sakarya 1. Sulh Ceza Hâkimliği, tahliyesine karar vererek, hakkında evden ayrılmama şeklinde adli kontrol tedbiri uygulanmasına karar verdi. Karar ile birlikte tahliye olan Vedat M. ev hapsinde kalacak.

MANEVİ DUYGULARI KABARMIŞ

Şüpheli Vedat M’nin avukatı ise savunmasında özetle müvekkilinin paylaşımının maksadını aştığını ancak hiçbir siyasi partiyi hedef almadığını ileri sürerek, “Tamamen o anda şehitler ile ilgili şehitler ile alakalı hakaret içerikli sözleri görmesi üzerine manevi duyguları kabardığından böyle bir paylaşımda bulunmuştur” iddiasında bulundu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol