birgün

11° AÇIK

ÇEVRE 15.12.2015 11:59

'Başka Kaş yok!': Yeni çevre düzeni planının durdurulması için imza kampanyası başlatıldı

'Başka Kaş yok!': Yeni çevre düzeni planının durdurulması için imza kampanyası başlatıldı

Antalya'nın Kaş ilçesi için onaylanan yeni çevre düzeni planını durdurmak için bir imza kampanyası başlatıldı.

Kaş Koruma Platformu'nun Change.org'da başlattığı imza kampanyasıyla doğal SİT alanı olan üç koya iş makinelerinin girmesiyle yeni düzenlemelerin yapılması ve çevre düzeni planının durdurulması öngörülüyor. Kaş Koruma Platformu'nun Change.org'daki açıklamsı şöyle:

"Tertemiz denizi ve koylarıyla ünlü beldemiz Kaş tehdit altında! Onaylanan yeni çevre düzeni planıyla Kaş’ın tüm doğal dokusu ve silueti yok olacak.

Dokunulmamış alanları yoğun yapılaşma, büyük oteller, otoyollar ve bu narin beldenin kaldıramayacağı alt yapı sistemleriyle tahrip olacak. Denizi kaçınılmaz olarak kirlenecek.

Şu anda, Kaputaş Plajı olmak üzere doğal SİT kapsamındaki üç koya iş makinelerinin girmesi ve buralarda yeni düzenlemeler yapılması, Kaş’ı bekleyen geleceğin ön habercileri.

Tüm bu uygulamalara ve çevre düzeni planına dur demek için siz de imza verin. Başka Kaş Yok!"

Kampanyayı imzalamak için tıklayınız.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol