birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 14.05.2021 11:41

Başkan Soyer’den seyyara biner lira

Başkan Soyer’den seyyara biner lira

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi kısıtlamaları nedeniyle ekonomik açıdan zor dönemlerden geçen her kesime destek olmaya devam ediyor. Belediyenin katkıları zor durumda olan esnafa da ulaştı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 141'i gevrekçi, 100'ü çiçekçi, 34'ü mısır satıcısı olmak üzere 275 seyyar satıcıya hane başı 1000 lira olmak üzere 275 bin lira destek verecek. Bulundukları ilçelerin esnaf odalarına kayıtlı 389 kahvehane esnafına da 1250'şer lira olmak üzere toplamda 486 bin 250 lira nakit desteğinde bulunulacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer "Pandemi nedeniyle uygulanan kısıtlamalar esnafımızı zor duruma soktu. En başından beri olduğu gibi onların yanında olmaya edeceğiz. Bugünleri el ele vererek aşacağız" dedi.

Büyükşehir'den yapılan açıklamada belediyenin kantin esnafına destek paketi üzerinde de çalıştığı kaydedildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol