birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

ARŞİV 19.08.2008 02:43

Belediye zabıtası dayağına tepki

Keçiören Belediyesi’nde görevli zabıta memurları, denetimleri sırasında bir esnafı feci şekilde dövüp hastanelik etti. Keçiören-Aktepe semtinde market işleten Metin Şahin, işyerini saat...

Keçiören Belediyesi’nde görevli zabıta memurları, denetimleri sırasında bir esnafı feci şekilde dövüp hastanelik etti. Keçiören-Aktepe semtinde market işleten Metin Şahin, işyerini saat 23.00’de kapatmadığı gerekçesiyle Keçiören Belediyesi’ne bağlı zabıta memurlarının saldırısına uğradı. Feci şekilde dövülen ve dükkanında hasar meydana gelen Şahin, zabıtalardan şikayetçi oldu. Dayak olayının güvenlik kamerasına yansıması ve bir televizyon kanalında yayınlanması, daha önce de benzer nitelikte olaylara karışan Keçiören Belediye zabıtalarına yönelik tepkileri artırdı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu olaya sert tepki gösterdi. Konfederasyon Başkanı Bendevi Palandöken, “Bu insafsız, ölçüsüz, insanlık dışı saldırıyı kınıyorum. Bu tür olayların bir daha cereyan etmemesi için söz konusu belediyede gerekli önlemler derhal alınmalı. Ayrıca olaya neden olan zabıta memurları hakkında gerekli soruşturma yapılıp kendileri ivedilikle cezalandırılmalı" dedi. Bu arada, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş de dün zabıta şiddetine maruz kalan Metin Şahin’i evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Ateş, olaydan derin üzüntü duyduğunu belirtti,  İçişleri Bakanlığının derhal harekete geçip sorumluların cezalandırılmasını sağlamasını istedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız