birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 30.03.2020 13:19

Benzine indirim, motorine zam

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 8 kuruşluk indirim, motorinin litre fiyatında ise 6 kuruşluk zam bekleniyor

Benzine indirim, motorine zam

Koronavirüs'ün dünyanın dört bir yanında artan etkilerinin, günlük küresel petrol talebini 15 ila 20 milyon varil azaltacağı beklentisi, petrol fiyatlarının düşmesine neden oluyor.

Yaşanan gelişmelerin iç piyasadaki akaryakıt fiyatlarına yansıması ise devam ediyor. Petrol fiyatlarındaki gerileme ile 5 büyük indirim alan benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 8 kuruşluk indirim bekleniyor.

Motorinde ise 6 kuruşluk zam beklenirken, uzmanlar sürecin böyle devam etmesi halinde motorine de önümüzdeki günlerde indirim geleceğini öngörüyor.

OPEC toplantısından üretim kısıtlması çıkmaması üzerine 3 haftadır düşüş trendinde olan Brent petrolün varil fiyatı geçtiğimiz haftayı 24 dolar seviyesinde tamamladı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız