birgün

28° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 22.01.2020 12:04

Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul arazileri bu hafta LeMan’ın kapağında

Mizah dergisi LeMan, Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul projesinin kapsamında yer alan Arnavutköy’de 13 dönümlük arazisini bu haftaki kapağına taşıdı

Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul arazileri bu hafta LeMan’ın kapağında

Haftalık mizah dergisi LeMan bu haftaki sayısının kapağına AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul projesinin güzergahında 13 dönümlük bir arsası olduğu haberlerini taşıdı.

LeMan, karikatüründe; Berat Albayrak’ın konuşmalarında sık sık kullandığı “Burası çok önemli” lafına gönderme yaparak, arazilerinin üzerinde geziyor.

NE OLMUŞTU?

Kanal İstanbul güzergahında arsa alanlar arasında bakan Berat Albayrak'ın da olduğu ortaya çıkmıştı. Albayrak'ın avukatı Ahmet Özel, arsayla ilgili "yabancı almasın düşüncesiyle sıradan bir satın almayla Sayın Berat Albayrak tarafından satın alınmıştır" açıklamasında bulunmuştu.

berat-albayrak-in-kanal-istanbul-arazileri-bu-hafta-leman-in-kapaginda-678288-1.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız