4. Bergama Tiyatro Festivali, 11-13 Ağustos 2023 tarihleri arasında düzenlenecek. Festivali boyunca sahnelenecek oyunların biletleri çok yakında Mobilet’te satışa sunulacak.

Kaynak: Haber Merkezi
Bergama Tiyatro Festivali, 11-13 Ağustos tarihleri arasında

Buse İlkin YERLİ

Sürdürülebilir, paylaşan ve dönüşen bir festival olma hayaliyle yola çıkan Bergama Tiyatro Festivali, 11-13 Ağustos tarihleri arasında 4. kez seyircilerini ağırlamaya hazırlanıyor. 

Ulusal ve uluslararası tiyatro performanslarının yanı sıra panel ve atölye çalışmaları da yapılan festivalin programı Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bergama Belediyesi, Bergama Ticaret Odası, BERKSAV (Bergama Kültür ve Sanat Vakfı) ve Ne Yerde Ne Gökte Derneği’nin destekleriyle takipçileriyle buluşacak.  

Bergama’nın tarihi ve özel mekanlarında hayat bulacak festival, üç güne yayılan programı boyunca hem ücretli hem de ücretsiz etkinlikleriyle her yaştan sanat severe kapılarını açacak.

Festivalin direktörü Öner Eren Arıkan, bu yıl neşeyi odağına alan festivale ilişkin; “2023'ün ilk yarısını yaşadığımız deprem felaketinin üstüne belirsizliklerin ve ekonomik koşulların etkilerinin fazlasıyla hissedildiği yoğun ve üzücü bir şekilde geride bıraktık. Tüm bu zorlukların ve belirsizliklerin arasında, koşulları zorlayarak da olsa buluşmanın önemli olduğuna inandık. Programda ağırlığı hissedilecek komedi işleri ile de bir arada olmanın, keşfetmenin, birlikte eğlenmenin, kahkaha atmanın gücünü yeniden keşfedeceğimiz bir Bergama Tiyatro Festivali olsun istedik" ifadelerini kullandı.

BİLETLER ÇOK YAKINDA SATIŞTA

11-13 Ağustos 2023 tarihleri arasında düzenlenecek 4. Bergama Tiyatro Festivali boyunca sahnelenecek oyunların biletleri çok yakında Mobilet’te satışa sunulacak. 

Festivalin duyuruları bergamatiyatrofestivali.com adresinden ve sosyal medya hesaplarından takip edilebiliyor.