birgün

21° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 21.07.2021 15:41

Berlin emniyeti, Erk Acarer saldırısında soruşturmayı genişletti

BirGün yazarı Erk Acarer’e yönelik saldırıyı soruşturan Almanya polisi, Acarer’in kendisine tehdit mesajı gönderildiğini açıklamasının ardından soruşturmayı genişlettiğini duyurdu.

Berlin emniyeti, Erk Acarer saldırısında soruşturmayı genişletti

Almanya’da yaşayan gazetemiz BirGün’ün yazarı Erk Acarer’in kendisine bu kez de tehdit notu atıldığını bildirdirmesinin ardından Berlin emniyetinden açıklama yapıldı.

DW Türkçe’nin aktardığına göre, polis sözcüsü bugün yaptığı açıklamada, soruşturmanın kapsamının genişletildiğini belirterek, Acarer'e kısa süre önce yapılan saldırı ile yumurtalı notun birbiriyle bağlantılı olup olmadığının araştırılacağı bilgisini verdi. Acarer'in yumurtaya sarılı halde atılan ve üzerinde “Sen Bekle” yazılı notu emniyete teslim ettiği belirtildi.

Erk Acarer Salı günü Twitter hesabından, evine yumurtaya sarılı bir tehdit notunun atıldığını yazdı. Gazeteci yaptığı paylaşımda, "başına gelecek yeni bir olayın sorumlusunun AKP-MHP iktidarı ve atıl kaldığını düşündüğü Alman hükümeti olacağını" ifade etmişti.

Acarer, temmuz ayının başında evinin önüne gelen üç kişinin saldırısına uğramıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol