birgün

28° PARÇALI AZ BULUTLU

Beşiktaş Belediye Başkanı Akpolat'tan sanatçılarla ortak 29 Ekim mesajı

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda sanatçılarla birlikte 29 Ekim mesajı yayınladı.

GÜNCEL 27.10.2020 16:14
Beşiktaş Belediye Başkanı Akpolat'tan sanatçılarla ortak 29 Ekim mesajı
Abone Ol google-news

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat sanatçıların da katıldığı bir videoyla yurttaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Akpolat kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sahip olduğumuz her şeyi Cumhuriyet’e borçluyuz. Onu birlikte koruyup kollayarak ve demokrasiyle taçlandırarak yarınlara taşımak bizim en önemli vazifemiz. Yaşasın Cumhuriyet!” mesajını yayımladı.

Cahit Tamer, Nilgün Belgün, Selda Akkor, Nur Yoldaş, Nihan Büyükağaç, Aydan Şener Nilgün Kasapbaşoğlu, Aylin Kocasakal, Ayşe Erbulak, Pınar Ünsal, Bilge Şen, Nurseli İdiz, Ahmet Saraçoğlu, Bedia Ener, Hakan Altıner, Ebru Kural, Orçun Kaptan, Melda Gür, Nergis Kumbasar, Cem Kılıç ve daha bir çok sanatçının katkı sunduğu videoda, sanatçılar hep bir ağızdan "Cumhuriyet" dedi.

'BAYRAMIMIZI COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ'

Beşiktaş Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yıl dönümünü çeşitli etkinlikler düzenleyerek ilçenin her yerinde kutlayacak. Başkan Rıza Akpolat da yaptığı açıklamada “Büyük Atatürk’ün izinde en büyük bayramımızı coşkuyla kutlayacağız” dedi.

29 Ekim’de Barbaros Meydanı’nda Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde başlayan kurtuluş ve kuruluş hikâyesinin anlatıldığı ‘Cumhuriyet ve Atatürk’ fotoğraf sergisini vatandaşlar 10 Kasım’a kadar ziyaret edebilecek. Çarşı, Arnavutköy, Ortaköy ve Levent’te ise Sokak Sanatçıları vatandaşlarla bir araya gelecek ve en güzel parçalarını 29 Ekim için söyleyecek.

Süleyman Seba ve Akatlar Kültür Merkezleri’nde de Cumhuriyet’in 97. Yılına özel farklı düzenlenecek. 27 Ekim Salı günü Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde Mustafa Kemal Atatürk’e özel kıyafetlerinden seçkilerin sergileneceği ‘Cumhuriyet Defilesi’ gerçekleşecek. Defile Beşiktaş Belediye’nin Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak.

28 ve 29 Ekim de ise Akatlar Kültür Merkezi’nde Cumhuriyet Bayramı’na özgü oyunlar sahnelenecek. Çarşamba günü ‘Esaretten Özgürlüğü’ adlı oyun sahnelenirken, 29 Ekim Perşembe günü ise ‘İlelebet… Bir Atatürk Hikayesi’ adlı tiyatro oyunu vatandaşları 97. Yıl öncesine götürerek herkesin Cumhuriyet ve Atatürk sevgisini tekrar tazeleyecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yılı kapsamında düzenlenecek tüm etkinlikler, ülkemiz ve dünyanın geçtiği Covid-19 salgını nedeniyle kısıtlı sayıda katılımcıyla kutlanacak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol