birgün

13° AZ BULUTLU

GÜNCEL 23.04.2021 17:50

Beşiktaş'ta 23 Nisan kutlamaları

Beşiktaş'ta 23 Nisan kutlamaları

Beşiktaş Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birbirinden çeşitli etkinliklerle kutladı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da sosyal medyadan paylaştığı video ile "Ata’mızın tüm dünya çocuklarına armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun" diyerek herkesin bayramını kutladı.

23 Nisan Beşiktaş’ta sabah düzenlenen resmi tören kutlamalarıyla başladı. Bu yıl 101. yılı kutlanan TBMM’nin kuruluşu ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirildi. Beşiktaş Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen resmi törene Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve ilçe protokolü katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Rıza Akpolat tüm yurttaşlar adına Beşiktaş Atatürk Cumhuriyet ve Demokrasi Anıtı'na çelenk sundu.

Covid-19 tedbirleri kapsamında 3 günlük sokağa çıkma kısıtlaması uygulandığı için meydanlar geçen sene olduğu gibi bu sene de boştu. Beşiktaş Belediyesi ilçe sakinlerine bayram coşkusunu yaşatmak için bütün mahalleleri ve sokakları Atatürk’ün sevdiği parçaları ve marşları ses aracından çaldı.

besiktas-ta-23-nisan-kutlamalari-868163-1.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Çırağan Caddesi Atatürk fotoğraflarıyla bilinen duvarları Atatürk’ün çocuklarla çekilmiş fotoğraflarıyla donattı. Rengarenk çerçeveler içindeki fotoğrafların üzerinde yer alan QR kodları okutanlar Atatürk ve Cumhuriyet Çocukları Dijital Albümünü görüntüleyebiliyor.

23 Nisan coşkusu Beşiktaş’ın işlek cadde ve sokaklarındaki billboardlara da yansıdı. Beşiktaş Belediyesi birçok noktaya Atatürk’ün “Aydınlık Yarınlar Sizi Bekler Çocuklar!” sözünü billboardlara yerleştirerek bayram coşkusunun ilçenin her yerinde hissedilmesini sağladı.

Çocuklar, Beşiktaş Belediyesi ve Öğrenme Meraklıları ( ÖMEK) tarafından düzenlenen Beşiktaş’ta Bir Telaş Bir Telaş 23 Nisan etkinliğinde bir araya geldi. Sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek sınırlı sayıda çocukla gerçekleşen etkinlikte Beşiktaş’ın farklı lokasyonlarında Hazine Avı oyunu oynayan çocuklar hem bayramın tadını çıkardı hem de can dostlarına Abbasağa Park’ında mama verdi. Oyunun son bölümünde Yurttaş, Candaş, Arkadaş ve Oyundaş kelimelerini oluşturan çocuklar Beşiktaş Vodafone Park Stadı’nda ‘’Atatürk’ün izinde hep yanınızda Beşiktaş’’ pankartıyla toplu fotoğraf çekildi.

besiktas-ta-23-nisan-kutlamalari-868164-1.

RIZA AKPOLAT: COŞKUMUZ DORUKTA

Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan’ını kutlayan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, ulusal egemenlik mesajı vererek sosyal medya hesabından paylaştığı video ile herkesin bayramını kutladı ve şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili Çocuklar Ata’mızın sizlere armağanı ülkemizin ilk bayramı 23 Nisan’ı bu yıl yine evlerimizde kutluyoruz. Salgın tehlikesi ortadan kalktığında Beşiktaş’taki parklarımızda ve oyun alanlarımızda evde geçirdiğimiz bu günleri telafi edeceğiz. Sizler evlerinizde salgının geçmesini beklerken bizlerde boş durmuyor Beşiktaş’ı daha da güzel bir semt haline getirmeye çalışıyoruz. Bayramları birlikte el ele coşkuyla kutlamak gibisi yok ama bu yıl 23 Nisan’da da pandemi nedeniyle evlerimizdeyiz. Olsun, heyecanımız, coşkumuz yine dorukta! Ata’mızın çocuklara armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol