birgün

28° PARÇALI BULUTLU

SPOR 10.08.2020 12:25

Beşiktaş'tan Şampiyonlar Ligi mesajı: Biz geldik

UEFA Şampiyonlar Ligi'ne ön elemeden katılma hakkı kazanan Beşiktaş, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajla, Şampiyonlar Ligi'nin resmi hesabını etiketleyerek "Biz geldik" dedi.

Beşiktaş'tan Şampiyonlar Ligi mesajı: Biz geldik

Trabzonspor'un Avrupa cezası sonrası UEFA Şampiyonlar Ligi'ne ön elemeden katılma hakkı kazanan Beşiktaş, sosyal medya hesabından mesaj yayımladı.

Beşiktaş'ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda Şampiyonlar Ligi'nin resmi hesabı etiketlenerek "Biz geldik" denildi.

RAKİPLER BELLİ OLUYOR

Beşiktaş’ın UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu’ndaki rakibi 10 Ağustos Pazartesi TSİ 13.00’de çekilecek kura sonrası belli olacak.

UEFA’dan yapılan açıklamaya göre; Beşiktaş’ın da sahaya çıkacağı ikinci ön eleme turundaki tüm eşleşmeler tek maç üzerinden ve seyircisiz olacak. Maçın eşitlikle geçilmesi ve uzatmalarda da eşitliğin bozulmaması halinde penaltı atışları sonucunda turu geçen ekip belli olacak.

Mücadelede ev sahibi olacak takım da kura çekimi sonucunda belli olacak. Maçlar, 25 ya da 26 Ağustos’ta oynanacak.

İşte Beşiktaş’ın muhtemel rakipleri:

PAOK (Yunanistan)

AZ Alkmaar (Hollanda)

Lokomotiva Zagreb (Hırvatistan)

Beşiktaş, tek maç sistemiyle oynanacak bu turu geçerse 3. tur kuralarına da seri başı olarak katılacak. Buradaki olası rakipler ise şu şekilde: Krasnodar (Rusya), V.Plzen (Çekya), R.Wien (Avusturya) ve Rennes (Fransa).

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız