birgün

16° AZ BULUTLU

ÇEVRE 25.09.2021 16:45

Beykoz Ormanları yaşasın

Beykoz Çevre Dayanışması tarafından Kirazlı Ormanları’nın katledilmesine, Beykoz Çayırı’nın ranta açılmasına ve kamulaştırma talebine üç ayrı imza kampanyası başlatıldı. Stant kuran yaşam savunucuları tüm yurttaşları talana karşı mücadeleye çağırdı.

Beykoz Ormanları yaşasın

Yaren ÇOLAK

Katliam projelerin hedefindeki Beykoz’da Kirazlı Ormanları imara açılırken Beykoz Çayırı da millet bahçesi planlarıyla rantın hedefinde. Dört elden yapılmak istenen bu talana karşı Beykoz Çevre Dayanışması ise mücadele ediyor.

Beykoz pazarının önünde stant kuran Beykoz Çevre Dayanışması tarafından 3 farklı kuruma iletilmek üzere imza kampanyası başlatıldı. Yaklaşık 300 imza toplanan kampanyada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na iletilmek üzere ‘Ormanlar yapılaşmaya açılmasın’ başlığıyla imza kampanyası yürütülürken Orman Bakanlığı’na iletilmek üzere de ‘Özel ormanlar kamulaştırılsın’ başlıklı imza kampanyası başlatıldı. Ayrıca AKP’li Beykoz Belediyesi’nin hedefindeki Beykoz Çayırı’na dikkat çeken Beykoz Çevre Dayanışması tarafından ‘Beykoz Çayırı millet bahçesine dönüştürülmesin’ başlıklı imza kampanyası başlatıldı.

MÜCADELE ÇAĞRISI

Her cumartesi stant kurarak nöbet tutacaklarını vurgulayan Beykoz Çevre Dayanışması’ndan Ayşenur Sunar, “Beykoz ormanlarını yaşatmak için tüm Beykozluları, İstanbulluları ve yaşamdan yana herkesi dayanışmaya ve ortak mücadeleye çağırıyoruz” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol