birgün

21° AZ BULUTLU

Beyoğlu’nda ‘dayanışma ekonomisi’ modeli

İstanbul Beyoğlu’ndaki seçim çalışmalarına devam eden Belediye Başkan Adayı Alper Taş, Sosyal Market ziyaretinde bu uygulamayı daha da ileri taşıyacaklarını, Beyoğlu’nda bir ‘dayanışma ekonomisi’ oluşturacaklarını söyledi. CHP Beyoğlu Belediye Başkanı Alper Taş, dün ilçenin Çukur, Bülbül, Bostan, Hüseyin Ağa, Kemer Hatun ile Kalyoncu Kulluk mahallelerini ziyaret ederek halk ve esnafla bir araya geldi. Taş, yapılan […]

SİYASET 20.02.2019 07:32
Beyoğlu’nda ‘dayanışma ekonomisi’ modeli
Abone Ol google-news

İstanbul Beyoğlu’ndaki seçim çalışmalarına devam eden Belediye Başkan Adayı Alper Taş, Sosyal Market ziyaretinde bu uygulamayı daha da ileri taşıyacaklarını, Beyoğlu’nda bir ‘dayanışma ekonomisi’ oluşturacaklarını söyledi.

CHP Beyoğlu Belediye Başkanı Alper Taş, dün ilçenin Çukur, Bülbül, Bostan, Hüseyin Ağa, Kemer Hatun ile Kalyoncu Kulluk mahallelerini ziyaret ederek halk ve esnafla bir araya geldi. Taş, yapılan yardımların ihtiyaç sahibi yurttaşlarla buluşturulduğu Sosyal Market’i de ziyaret ederek yetkililerle görüş alışverişinde bulundu.

“Sosyal Market uygulaması oldukça önemli, faydalı ve sosyal bir proje” diyen Alper Taş, Bizim amacımız sosyal marketi daha da geliştirip yaygınlaştırmak. Yerelde bir dayanışma ekonomisi inşa etmeyi amaçlıyoruz. Sosyal market bu manada bizim dayanışma ekonomisi içinde geliştirip yaygınlaştıracağımız projelerin başında geliyor” ifadelerini kullandı.

SOSYAL BELEDİYECİLİK

Giderek derinleşen ekonomik krize de dikkat çeken Beyoğlu Belediye Başkan Adayı, “Halkımızı krize karşı korumak için toplumcu/sosyal belediyeciliği geliştireceğiz. Bütün Beyoğlu’na egemen olacak bir dayanışma ağı kuracağız. Üretici ve tüketici kooperatifleri, sağlık, eğitim, kültür ve sanat kooperatiflerini tüm Beyoğlu’na yaygınlaştırmayı amaç ediniyoruz” dedi.

Taş, kendisi hakkında ilçede “sosyal yardımları kesecek” şeklinde anti propaganda yapıldığını kaydederek, şu cevabı verdi: “Tam tersine biz var olan sosyal yardımları korumakla birlikte bunları daha da artıracağız.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol