birgün

22° AÇIK

Biden 18 gün sonra karantinadan çıktı

ABD Başkanı Joe Biden, 18 gün önce yakalandığı koronavirüsten kurtuldu.

DÜNYA 07.08.2022 20:28
Biden 18 gün sonra karantinadan çıktı
Abone Ol google-news

ABD Başkanı Joe Biden’ın, bu sabah yapılan Covid-19 testinin negatif çıkmasının ardından karantinasının sona erdiği duyuruldu.

Doktoru Kevin O’Connor tarafından yapılan açıklamada, dünkü negatif test sonucundan sonra bu sabah yapılan Covid-19 testinin de negatif çıktığı kaydedilerek, Biden'ın güvenle halkla temaslarına ve başkanlık seyahatlerine geri döneceği belirtildi.

Doktorunun açıklamasından sonra Delaware’deki yazlığına hareket etmek için Beyaz Saray'dan ayrılan Biden, basın mensuplarına kendisini iyi hissettiğini belirterek, “18 gün aradan sonra temizim.” dedi.

BIDEN'IN KORONAVİRÜS SÜRECİ

Başkan Biden'ın dün yapılan Covid-19 testi negatif çıkmış ancak doktoru, "İhtiyaten tedbirli olmak için ikinci testi negatif çıkana kadar Başkan sıkı izolasyon önlemlerine devam edecek.” demişti.

Covid-19 testi ilk olarak 22 Temmuz'da pozitif çıkan Biden, 5 günlük Paxlovid ilacı ile yapılan tedavinin ardından testlerin negatif çıkması üzerine 27 Temmuz’da işinin başına dönmüştü.

Doktor O'Connor, Covid-19 tedavisinde "Paxlovid" isimli ilacı kullanan hastaların küçük bir kısmında testlerin tekrar pozitife dönme durumu olduğuna işaret ederek, Biden'a da sık sık test yaptıklarını aktarmıştı.

30 Temmuz’da yapılan test sonucunun yine pozitif çıkması üzerine Biden tekrar karantinaya alınmıştı. (AA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol