birgün

15° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 04.05.2021 18:39

BIFED 2021’in başvuru süresi uzatıldı

Yönetmenler, sinemaseverler, bilim insanları ve ekoloji aktivistlerini buluşturan festival BIFED 2021’in belgesel başvuru süresi 16 Mayıs’a uzatıldı. Ekolojik belgesellerin yer aldığı festival 13-17 Ekim tarihlerinde çevrimiçi platformda gerçekleşecek.

BIFED 2021’in başvuru süresi uzatıldı

HABER MERKEZİ

Yönetmenliğini Petra Holzer’in, koordinatörlüğünü Ethem Özgüven’in üstlendiği Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali (BIFED) bu sene 8’inci yılına giriyor.

13-17 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festivale katılacak belgeseller için son başvuru tarihi ise 1 Mayıs’tan 16 Mayıs’a uzatıldı.

Festivale bu sene de katılım ücretsiz olacak. Festivalde, küresel ısınma, biyolojik çeşitlilik, yeşil aktivizm, tohum, enerji, sağlık, gıda üretim, tarım gibi konularda çekilen belgeseller gösterime giriyor.

Başvurular bifed.org adresinden yapılıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol