Aşk-ı Memnu hikayesini beyazperdeye aktaracak ‘Bihter’ filminde oyuncu kadrosu netleşiyor. Farah Zeynep Abdullah’ın Bihter karakterini canlandıracağı yapımda, Firdevs Hanım karakterine Handa Ataizi’nin hayat vereceği belirtildi. Öte yandan Peyker rolü de sahibini buldu.

Bihter filminin Firdevs Hanım’ı belli oldu
Bir televizyon efsanesine dönüşen Aşk-ı Memnu dizisinde Firdevs Yöreoğlu karakterini Nebahat Çehre canlandırmıştı.

Halid Ziya Uşaklıgil’in Aşk-ı Memnu romanından beyazperdeye uyarlanacak Bihter filminin hazırlıkları devam ediyor.

Bergen filminin yönetmenleri Mehmet Binay ve Caner Alper’in yöneteceği film Netflix’te yayınlanacak. Dönem filmi formatında çekilecek yapımın senaryosunu Merve Göntem yazıyor.

Filmde “Bihter”i Farah Zeynep Abdullah, “Nihal”i Helin Kandemir canlandıracak.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın internet sitesinden aktardığı habere göre, Firdevs Hanım rolünü kimin oynayacağı da netleşti.

Üç sezon boyunca Camdaki Kız dizisinde Cana rolünü canlandıran Hande Ataizi, yeni Firdevs Yöreoğlu oldu. Filmde Ataizi ile Abdullah anne kızı oynayacak.

Hande AtaiziHande Ataizi

PEYKER ROLÜNÜ NEZAKET ERDEN OYNAYACAK

Bihter’in netleşen diğer oyuncusu ise Nezaket Erden oldu. Özellikle “İnsanlar İkiye Ayrılır” filmindeki başarılı performansıyla adından söz ettiren Erden, “Bihter” filminde Peyker rolüne hayat verecek.

Nezaket ErdenNezaket Erden

Behlül rolü için bu hafta Furkan Andıç, Boran Kuzum, Halit Özgür Sarı ve Serkan Çayoğlu Farah Zeynep Abdullah’la deneme çekimi yaptı ve en iyi uyum Boran Kuzum’la oldu.

Matmazel rolü için Ebru Özkan’ın “Ben Bu Cihana Sığmazam” dizisindeki takvimi ayarlanmaya çalışılıyor.

15 Mart’ta sete çıkması planlanan film için şimdi Adnan Bey aranıyor.