birgün

5° PARÇALI BULUTLU

Bihter filminin Firdevs Hanım’ı belli oldu

Aşk-ı Memnu hikayesini beyazperdeye aktaracak ‘Bihter’ filminde oyuncu kadrosu netleşiyor. Farah Zeynep Abdullah’ın Bihter karakterini canlandıracağı yapımda, Firdevs Hanım karakterine Handa Ataizi’nin hayat vereceği belirtildi. Öte yandan Peyker rolü de sahibini buldu.

KÜLTÜR SANAT 25.01.2023 15:37
Bihter filminin Firdevs Hanım’ı belli oldu Bir televizyon efsanesine dönüşen Aşk-ı Memnu dizisinde Firdevs Yöreoğlu karakterini Nebahat Çehre canlandırmıştı.
Abone Ol google-news

Halid Ziya Uşaklıgil’in Aşk-ı Memnu romanından beyazperdeye uyarlanacak Bihter filminin hazırlıkları devam ediyor.

Bergen filminin yönetmenleri Mehmet Binay ve Caner Alper’in yöneteceği film Netflix’te yayınlanacak. Dönem filmi formatında çekilecek yapımın senaryosunu Merve Göntem yazıyor.

Filmde “Bihter”i Farah Zeynep Abdullah, “Nihal”i Helin Kandemir canlandıracak.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın internet sitesinden aktardığı habere göre, Firdevs Hanım rolünü kimin oynayacağı da netleşti.

Üç sezon boyunca Camdaki Kız dizisinde Cana rolünü canlandıran Hande Ataizi, yeni Firdevs Yöreoğlu oldu. Filmde Ataizi ile Abdullah anne kızı oynayacak.

Hande AtaiziHande Ataizi

PEYKER ROLÜNÜ NEZAKET ERDEN OYNAYACAK

Bihter’in netleşen diğer oyuncusu ise Nezaket Erden oldu. Özellikle “İnsanlar İkiye Ayrılır” filmindeki başarılı performansıyla adından söz ettiren Erden, “Bihter” filminde Peyker rolüne hayat verecek.

Nezaket ErdenNezaket Erden

Behlül rolü için bu hafta Furkan Andıç, Boran Kuzum, Halit Özgür Sarı ve Serkan Çayoğlu Farah Zeynep Abdullah’la deneme çekimi yaptı ve en iyi uyum Boran Kuzum’la oldu.

Matmazel rolü için Ebru Özkan’ın “Ben Bu Cihana Sığmazam” dizisindeki takvimi ayarlanmaya çalışılıyor.

15 Mart’ta sete çıkması planlanan film için şimdi Adnan Bey aranıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun