birgün

11° HAFİF YAĞMUR

KÜLTÜR SANAT 19.02.2020 22:24

Billie Eilish'ten sosyal medya kararı

Şarkıcı Billie Eilish, "sosyal medyanın hayatını mahvettiğini" ve bu yüzden bu platformları artık kullanmadığını ifade etti.

Billie Eilish'ten sosyal medya kararı

Son olarak James Bond'un yeni filmi 'No Time To Die' için bir şarkı kaleme alan Eilish, BBC'ye verdiği röportajda kaba sosyal medya kullanıcılarının hayranlarıyla etkileşime geçmesini engellediğini ve bu sebeple iki gün önce sosyal medya platformlarını kullanmayı bıraktığını duyurdu.

Eilish, "Yorumları okumayı bıraktım çünkü hayatımı mahvediyorlardı" dedi ve ekledi; "Bu çok garip, sanki daha havalı işler yapabilecek konuma geldiğinizde insanlar sizden daha çok nefret etmeye başlıyor".

Gazetecinin "Bu durumu iyileştirmek için ne yapabiliriz" diye soran gazeteciye yanıt veren Eilish, "Bilmiyorum ki dostum. İnternet trollerle dolu. Problem olan çoğunun çok komik olması. Bu yüzden kimse durmuyor" ifadelerini kullandı.

18 yaşındaki sanatçı, "Uzun süre önce durmalıydım ancak hayranlarımla temas halinde kalmak istiyordum, onlarla konuşmaya devam etmek istiyordum. Maalesef insanlar bunu mahvetti" diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol