birgün

13° PARÇALI BULUTLU

BİM'den indirim açıklaması

BİM marketler zinciri 40'tan fazla üründe yüzde 8 ile yüzde 40 arasında indirim yaptıklarını açıkladı.

EKONOMİ 28.12.2021 18:04
BİM'den indirim açıklaması
Abone Ol google-news

BİM, 40'tan fazla üründe yüzde 8 ile yüzde 40 arasında indirim yapıldığını bildirdi. BİM'in sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda; "24 Aralık 2021 sonrasında 40'dan fazla üründe yüzde 8 - yüzde 40 oranında indirim uyguladık" denildi.

BİM'den yapılan açıklama şu şekilde:

"Değeri Müşterilerimiz, BİM ülkemizin lider perakende kuruluşu olarak tüm paydaşlarına yönelik sorumluluklarının bilincindedir. Temel görevimiz müşterilerimize en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlardan sunmaktır. Bu kapsamda 24 Aralık 2021 ve sonrasında 40'dan fazla ürünümüzde yüzde 8 ila yüzde 40 oranında indirim uyguladık. Önümüzdeki dönemde de fiyat ve maliyet istikrarı ortamının oluşmasıyla, diğer birçok ürünümüzde indirimler devam edecektir. Saygılarımızla."

Döviz kurlarındaki artışın ardından "ucuzluk marketi" olarak bilinen BİM'de birçok ürüne zam yapılmıştı. Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu, BİM'in de aralarında bulunduğu birçok zincir markete 'sebepsiz zam' cezası kesmişti. Marketlere idari para cezası uygulanmasını kararlaştırılmıştı.

Öte yandan döviz kurlarındaki gerilemenin ardından Migros ve CarrefourSA marketleri de bazı fiyatlarında indirime gittiklerini açıklamıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun