birgün

15° SİSLİ

ÇALIŞMA YAŞAMI 04.09.2020 08:47

BİMEKS işçilerinden 4 ilde eylem: Artık canımıza tak etti

BİMEKS işçilerinden 4 ilde eylem: Artık canımıza tak etti

HABER MERKEZİ

İşten çıkarılan ve 4 yıldır birikmiş maaşları ile tazminatları ödenmeyen bin 500 BİMEKS işçisi dün dört kentte eylemdeydi.

İzmir, İstanbul, Ankara ve Bursa’da eşzamanlı eylemler yapan bilişim işçileri, “Artık canımıza tak etti. Yalvarmıyor, direniyor ve hakkımızı alana kadar her bir kent meydanında olacağımızı ilan ediyoruz” dedi.

İzmir Konak Meydanı’nda yapılan açıklamada konuşan işçi Erhan Polat, şunları söyledi: “BİMEKS patronları hayatlarını şatafatlı şekilde sürdürmeye devam ediyor; örneğin Vedat Akgiray halen Boğaziçi Üniversitesi’nde hocalık yapıyor. Ama bize ‘dişinizi sıkın’ diyorlar. Buradan siyasi partilere sesleniyoruz: BİMEKS işçilerinin çocuklarının geleceği çalındı. Hiç kimse bir şey yapmayacak mı? Biz hakkımızı alana kadar durmayacağız.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız