birgün

4° PARÇALI BULUTLU

Bir Çiftlikbank skandalı daha: Deterjan Pazarı mağdurları artıyor

Süleyman Kocabaş’ın kurduğu ve ünlü oyuncularla reklam çekerek tanıttığı ‘Deterjan Pazarı’ adlı saadet zinciri çöktü. Vurgunun boyutunun 500 milyon lira olduğu öne sürülürken, Süleyman Kocabaş’ın da ortadan kaybolduğu belirtildi.

GÜNCEL 11.08.2022 10:52
Bir Çiftlikbank skandalı daha: Deterjan Pazarı mağdurları artıyor Fotoğraf: Posta Gazetesi
Abone Ol google-news

Ankara’da faaliyet gösteren ve internet sitesi aracılığıyla kendine müşteri bulan ‘Deterjan Pazarı’ adlı firmanın saadet zincirinin çöktüğü öğrenildi. Firma, sisteme girenlere deterjan hammaddesi veriyor, bunu top haline getirip kuruttuktan sonra üç katı fiyatla geri almayı taahhüt ediyordu. Örneğin, sisteme 50 bin lira ödeyerek giren bir kişi, ürünleri teslim ettiğinde 150 bin lira alabiliyordu. Zincirin reklam filmlerinde Öykü Çelik, Melek Baykal, Onur Büyüktopçu gibi isimler de yer almıştı.

Posta Gazetesi’nin haberine göre şirket önceleri bu parayı 30 günde geri ödüyordu. Ama bir süre sonra vadeler 60 ve 95 güne çıktı. Kurban Bayramı öncesi ödemeler aksamaya başlayınca çok sayıda kişi şikayet sitelerine durumu anlatan notlar yazmaya başladı. Ayrıca şirketin telefonlarına ve WhatsApp hattına da ulaşılamıyordu.

Şirket önce dolandırıcılık iddialarının asılsız olduğuna ilişkin açıklama yayımladı. Ama dün itibariyle şirketin sitesi kapandı. Sadece Instagram sayfası açık. Orada da şirketin Kahramankazan’daki fabrikasında 14 Ağustos’ta yemek düzenleneceği, Süleyman Kocabaş’ın burada konuşacağı belirtiliyor.

Süleyman Kocabaş ise şu an ortada yok. Mağdurlar sosyal medyada oluşturduğu gruplarda Kocabaş’ın kaçmış olabileceğini belirtiyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol