birgün

0° KISA SÜRELÜ KAR YAĞIŞI

GÜNCEL 29.11.2021 19:19

Bir fırtına uyarısı da Ankara Valiliği'nden

Ankara Valiliği, rüzgarın fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildiğini hatırlatarak yurttaşları "çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler, ulaşımda aksamalar" gibi olumsuzluklara karşı uyardı.

Bir fırtına uyarısı da Ankara Valiliği'nden

Ankara Valiliği, bu gece ve yarın sabah saatlerinden itibaren rüzgârın batı ve güneybatı (lodos) yönlerinden, kuvvetli ve fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildiği belirtildi ve vatandaşları yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyardı.

Valilikten yapılan açıklamada, son meteorolojik değerlendirmelere göre, bu gece ve yarın sabahın ilk saatlerinden itibaren Ankara’da, rüzgârın batı ve güneybatı (lodos) yönlerinden kuvvetli ve fırtına şeklinde eseceği tahmin edildiği bildirildi.

Açıklamada, “Kuvvetli rüzgâr ve fırtınanın etkisiyle yaşanabilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol