birgün

27° AZ BULUTLU

GÜNCEL 14.04.2020 17:18

Bir hekim daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

İzmir’de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapan hekim Op. Dr. Nihat Dayanıklı, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Bir hekim daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

İzmir’de görev yapan Op. Dr. Nihat Dayanıklı, yakalandığı koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Eczacı olan eşinin ise tedavisi devam ediyor.

Uzun yıllar Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Üroloji Kliniği Başasistanı olarak görev yapan Op. Dr. Nihat Dayanıklı, koronavirüse yenik düştü.

Dayanıklı’nın 3 haftadır Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gördüğü öğrenilirken, eşi eczacı Sibel Gültekin Dayanıklı’nın ise aynı hastanede koronavirüs tedavisinin sürdüğü ifade edildi.

2 çocuk sahibi olan Dayanıklı’nın vefatı sağlık camiasında büyük üzüntüye neden oldu.

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden ilk hekim ise Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu olmuştu. Taşçıoğlu aynı zamanda, ülkedeki ilk koronavirüs vakasına müdahale eden hekimdi.

İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol