birgün

0° HAFİF KAR YAĞIŞLI

Bir içki grubuna daha zam geldi

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, ithal bira çeşitlerine yüzde 10 zam geldiğini duyurdu.

GÜNCEL 05.12.2022 14:05
Bir içki grubuna daha zam geldi
Abone Ol google-news

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak ithal bira çeşitlerine yüzde 10 zam geldiğini duyurdu.

Aybaş, "İthal bira çeşitlerine %10 zam geldi" dedi.

İçki ve sigaralara gelen zamları sosyal medya hesabından duyurmasının ardından 253 bin 300 lira idari para cezası kesilen Aybaş, viskiye yüzde 12 zam geldiğini 'viski' kelimesini geçirmeden açıklamış, viskinin özelliklerini yazarak şu ifadeleri kullanmıştı:

"Arpa, buğday, çavdar veya mısırdan damıtılarak yapılan ve meşe fıçılarda dinlendirilerek olgunlaştırılan.Amerika’nın Tenesse Eyaletinde üretilen şişede satışa sunalan ürünlere % 12 zam geçişi oldu. İsmi İrlanda ve İskoçya lehçelerinde "yaşam suyu" anlamına geliyor"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol