birgün

24° AÇIK

Bir kaz partisi de Binali Yıldırım’dan

Eski Başbakanlardan Binali Yıldırım ile çok sayıda eski ve yeni AKP milletvekili ‘kaz partisi’nde buluştu. Binali Yıldırım'ın ev sahipliğindeki Kaz partisine katılanlar ‘nezaket yemeğiydi” diyerek açıklama yapmaktan kaçındı

GÜNCEL 30.01.2020 18:11
Bir kaz partisi de Binali Yıldırım’dan
Abone Ol google-news

Eski Başbakan ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, çok sayıda eski ve yeni AKP milletvekili ile ‘kaz partisi’nde bir araya geldi.

ANKA’dan Mehtap Belen’in haberine göre, Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin Ankara’daki otelinde, Binali Yıldırım’ın ev sahipliğinde dün akşam verilen yemekte günün menüsünde yer alan kazları, Eski Ulaştırma Bakanı, AKP Kars Milletvekili Ahmet Arslan Kars’tan getirtti.

Kaz Partisine eski TBMM Başkanları Cemil Çiçek ile İsmet Yılmaz’ın yanı sıra MHP’den sonra istifa ettikten sonra AKP hükümetinde bakanlık yapan Tuğrul Türkeş de katıldı. Eski bakanlardan, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Aksu’nun da bulunduğu yemekte, eski Grup Başkanvekili, Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, eski bakanlardan Kürşad Tüzmen, Güldal Akşit, Said Yazıcıoğlu da ile çok sayıda milletvekili de bulundu.

Daha önce İstanbul’da Büyükşehir Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katıldığı “kaz partisi” kamuoyunda tartışmalara yol açmıştı.

Elazığ depreminin ardından Binali Yıldırım ve AKP milletvekillerini bir araya getiren kaz partisiyle ilgili eski bakanlar “nezaket yemeğiydi” diyerek açıklama yapmaktan kaçındı. Kars Milletvekili Ahmet Arslan ise, ANKA muhabirinin kendisini aramasına karşın herhangi bir açıklama yapmadı.

bir-kaz-partisi-de-binali-yildirim-dan-681984-1.

bir-kaz-partisi-de-binali-yildirim-dan-681985-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol