birgün

11° PARÇALI BULUTLU

BirGün Mersin Okur İnisiyatifi bir araya geldi

Gazetemiz BirGün’ün okurları dün akşam Mersin’in Akdeniz ilçesinde Atatürk Parkı’ndaki amfi tiyatroda bir araya geldi.

GÜNCEL 11.09.2021 13:25
BirGün Mersin Okur İnisiyatifi bir araya geldi
Abone Ol google-news

Abidin YAĞMUR

Mersin’in Akdeniz ilçesinde gazetemiz BirGün’ün okurları dün akşam bir araya geldi. BirGün Okur İnisiyatifinin düzenlediği etkinlikte Genco Erkal, Atatürk Parkı’ndaki amfi tiyatroda binlerce BirGün okuruyla buluştu.

Erkal’ın ‘Ahmet Arif-Şahdamarım’ oyunundan önce BirGün Okur İnisiyatifi adına söz alan Abbas Koluaçık, şöyle konuştu: “BirGün kurulduğu günden bu yana olmadık cezalarla, olmadık keyfi engellemelerle karşılaştı. Bunlar yetmeyince çalışanları birer birer saldırıya uğramaya başladı. Ancak şunu biliyoruz. Bu ses susmayacak. Bu bilecek bükülemeyecek. BirGün gazetesi patronsuz gazetedir. Ama BirGün sahipsiz değildir. Sahipleri okurlardır, dostlarıdır.”

Koluaçık, Genco Erkal’ı Mersinlilerle buluşturmanın kendileri açısından önemini şu sözlerle anlattı:

“Bu etkinliğimiz bir özel anlamı var. Zihniyeti Taliban’dan farklı olmayanların halkın sanatçılarıyla girdiği kavganın sizler de farkındasınız. Bizler de BirGün ailesi olarak, Taliban zihniyetinden farklı olmayanlarla halkın sanatçılarının, onurlu sanatçıların kavgasında bir tarafız. BirGün demokrasiden yana taraf olduğu gibi halkın sanatçılarından taraftır. Bu sebeple taraf olunduğumuzun bilinmesini istedik.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun