BirGün Yayın Koordinatörü Yaşar Aydın ile BirGün Yazarı Timur Soykan, Avrupa’da düzenlenen bir dizi söyleşi ve panele katılacak.

Birgün yazarları Avrupa’da okurlarla buluşuyor

BirGün FRANKFURT

BirGün okurları Frankfurt’ta, tek adam rejimi ve 14 Mayıs seçimlerini konuşmak için buluşacak. Sol Kültür Evi’nin 1 Nisan Cumartesi günü, saat 16.00’da TSG Halle Saalbau Fechenheim Pfortenstr. 55, Frankfurt adresinde “Çocuklarımızı cemaatlere, yaşam alanlarımızı rantçılara, geleceğimizi Saray’a teslim etmeyeceğiz” başlığıyla düzenlediği panelin konukları BirGün Yayın Koordinatörü Yaşar Aydın ile BirGün Yazarı Timur Soykan olacak.

On ili kapsayan büyük depremin Türkiye’nin içinde olduğu ekonomik, siyasi ve toplumsal bir krizi daha da derinleştirdiğini belirten BirGün okurları, “Bu krizin yaratıcısı AKP ve tek adam rejimi, iktidarını sürdürebilmek için ülkemizi ateşin içine atmaktan çekinmiyor. Halkı görülmemiş bir yoksulluğa ve açlığa mahkum ediyor. Deprem bölgesinden bile isteyerek uzak kalan iktidar, deprem enkazını ise yeni vurgun girişimlerine alet etmekten geri durmuyor. Ülkemize sahip çıkma kararlılığında olan tüm emekçi yurtsever insanların ortak sorumluluğu, bu tek adam rejimine son vermek için birleşmektir. Ülkemizin demokrasi güçleri, devrimci ve demokratlarıyla dayanışma içinde olacağız. Karşımızdaki karanlığı, organize kötülüğü mutlaka yenmenin yollarını konuşmak için tüm BirGün okurları ve duyarlı insanları toplantımıza davet ediyoruz” açıklamasını yaptılar.

Panele girişin ücretsiz olduğu kaydedildi.

birgun-yazarlari-avrupa-da-okurlarla-bulusuyor-1143017-1.

2 NİSAN’DA ZÜRİH’TE OLACAKLAR

Birgün Yayın Koordinatörü Yaşar Aydın ile Birgün Yazarı Timur Soykan, Zürih’te de 2 Nisan Pazar günü saat 14’te BirGün ile dayanışma yemeği ve söyleşi etkinliğinde yer alacak. “Cemaat, İnşaat ve Yağma Rejimi Çökerken” başlığıyla düzenlenen söyleşinin adresi şöyle: Bibliothek und Begegnunsort, Allmendstr 93, 8041 Zürih (Manegg)

Gazetemiz yazarı Timur Soykan 31 Mart Cuma günü saat 18,30’da Hamburg’ta (Hamburg Üniversitesi WiWİ Bunker, von Melle Park 5, 20146 Hamburg) “Depremin gölgesinde seçim süreci ve basın özgürlüğü” konulu panele katılacak. Süheyla Kaplan’nın sunuculuğunu yapacağı panele Timur Soykanı’nın yanı sıra gazeteciler Şirin Payzın, Barış Terkoğlu ile Bülent Taş da katılacak.

birgun-yazarlari-avrupa-da-okurlarla-bulusuyor-1143018-1.