birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 10.12.2019 15:07

Biri AKP’li, diğeri Cumhuriyet mitinginin ateşli konuşmacısı: İki Yaşar…

Ekranlardaki tartışma programlarının vazgeçilmez AKP savunucusu Yaşar Hacısalioğlu, 2007 yılında İzmir’deki Cumhuriyet Mitingi’nde ateşli bir konuşma yapmıştı

Biri AKP’li, diğeri Cumhuriyet mitinginin ateşli konuşmacısı: İki Yaşar…

Sık sık ekranlara çıkarak AKP savunuculuğu yapan Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Yaşar Hacı Salihoğlu’nun, uluslararası hakemli dergilerde makalesi yayımlanmayan rektörler arasında yer aldığının ortaya çıkması ardından Salihoğlu ile ilgili diğer bilgiler de sosyal medyada gündeme geldi.

Kamuoyu Yaşar Hacısalihoğlu ismiyle aslında ilk kez 2007 yılında karşılaşmış. O dönem yapılan Cumhuriyet mitinglerinin İzmir ayağına katılan Yaşar Hacısalihoğlu, mitingde ateşli bir konuşma yapmış. Salihoğlu’nun kullandığı bazı ifadeler şöyle:

“Bu yükselen milli dip dalgasına başka etiketler yapıştırmak istiyorlar.

Küresel emperyalizmin ve onun çıkarını savunan içimizdeki uzantıları, işbirlikçileri bu oyunun sahnelenmesinin aktörleri oldular.

Sahte aydınlar ürettiler.

Sifonun çekilmemesini, kullanım sürelerinin uzatılmasını utanmadan talep ettiler.

CIA laboratuvarlarında üretilmiş ‘ılımlı İslam’a sarıldılar.

O birisi ki (Erdoğan’dan bahsediyor) Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanı.”

İSİM DEĞİŞTİRDİ

Öte yandan Yaşar Hacısalihoğlu’nun gerçek ismi ise İlhan Yaşar Ertuğrul. Ancak Salihoğlu, bu geçmişine dair bilgilerin paylaşılmasından pek hoşnut değil.

Evrensel gazetesi yazarı Erol Aral, 2015 yılında Yaşar Hacısalihoğlu’nun ‘İlhan Yaşar Ertuğrul’ adına olan geçmişine dair bir yazı kaleme almıştı. Söz konusu yazı, 3 yıl sonra Yaşar Hacısalihoğlu’nun talebi üzerine erişime kapatıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız