birgün

28° AÇIK

EKONOMİ 14.06.2021 23:40

Bloomberg: Erdoğan'ın S-400 açıklamasıyla TL'nin değer kaybı arttı

Bloomberg, Erdoğan'ın, Türkiye'nin S-400 konusundaki tutumunun değişmediğini söylemesinin ardından TL'nin değer kaybının arttığını yazdı. Haberde, Türk Lirası'nda yerel saatle 21.30 itibarıyla yüzde 0.9'luk bir değer kaybı yaşandığı ve dolar kaşısındaki değerinin 8.4655'e düştüğü bilgisi verildi.

Bloomberg: Erdoğan'ın S-400 açıklamasıyla TL'nin değer kaybı arttı

Bloomberg, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ülkesinin S-400 konusundaki tutumunun değişmediğini söylemesinin ardından Türk Lirası'ndaki değer kaybının arttığını yazdı.

Sputnik Türkiye'nin aktardığı habere göre Erdoğan, Brüksel'deki NATO zirvesi ABD Başkanı Joe Biden ile ilk yüz yüze görüşmesini bugün gerçekleştirdi.

Görüşme sonrasında açıklamada bulunan Erdoğan, "S-400 konusunda bizim daha önceki görüşümüz neyse onu ifade ettim, F-35 ile ilgili görüşümüz neyse onu da ifade ettim. Savunma sanayii ile ilgili olarak müşterek yapabileceğimiz adımlar nedir, onları ifade ettim. Tabii bu süreç burada bitmiyor, bakanlarımız görüşmeleri neticesinde bu süreci sağlama bağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Bloomberg'de yer alan haberde, Erdoğan'ın söz konusu vurgusunun ardından Türk Lirası'ndaki değer kaybının arttığı belirtildi.

Haberde, Türk Lirası'nda yerel saatle 21.30 itibarıyla yüzde 0.9'luk bir değer kaybı yaşandığı ve dolar kaşısındaki değerinin 8.4655'e düştüğü bilgisi verildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol